Ciekawostki Poradnik

Jaki wybrać materac: dwustronny czy jednostronny?

Materac dwustronny czy jednostronny?

Poszukiwanie idealnego materaca może zająć trochę czasu, a jednym z dylematów stanie się kwestia, ile stron powinien mieć wybrany model – jedną, czy dwie? Podpowiadamy, jaki materac będzie najlepszy.

W materacach jednostronnych śpimy jedynie po stronie pikowanej. Modele przeznaczone do obracania są z każdej strony wykończone innym materiałem. Tworzywo może różnić się właściwościami oraz skalą twardości. Materace jednostronne wciąż cieszą się nieco większą popularnością. Jeśli planujemy zakup własnego egzemplarza, warto jednak przyjrzeć się dokładnie cechom i zaletom modeli dwustronnych.

Cechy dwustronnego materaca

Materace wypełnione po dwóch stronach tworzywem dają wiele możliwości. Po pierwsze, możemy przetestować dwa rodzaje podłoża do spania. Po drugie, strony można zmieniać w zależności od pór roku, ciężaru osoby, która wypoczywa na łóżku, czy preferowanego odczucia twardości. Co więcej, dwustronny materac będzie miał dużą żywotność ze względu na to, że co jakiś czas zmienimy stronę, którą ugniatamy.

Żywotność i rodzaje modeli dwustronnych

Dwustronny materac można, a nawet trzeba odwracać. Najlepiej zmieniać strony dwa razy do roku, co pozwoli ochronić materac przed deformacją. To również dobry sposób, by poprawić higienę naszego snu i wydłużyć żywotność materaca. Wśród materacy sprężynowych i piankowych można znaleźć modele dwustronne. Marka Hilding proponuje egzemplarze z systemem MultiPocket, w których zastosowano wiele drobnych sprężyn – więcej niż w materacach kieszeniowych. Dzięki temu każda sprężyna pracuje oddzielnie, a materac świetnie dostosowuje się do kształtu ciała. Dostępne są również modele dwustronne z wypełnieniem z pianki. Są one przeznaczone dla ludzi drobnych, użytkowników o większej masie ciała oraz dla tych, którzy mają problemy z kręgosłupem. Wysokoelastyczna pianka zaspokaja potrzebę solidnego podparcia, jest więc idealny wyborem dla osób, których waga przekracza 80 kilogramów oraz dla tych, które lubią spać na twardym podłożu.

Gdzie położyć materac dwustronny?

Modele dwustronne znajdą zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach w domu. Doskonałej jakości materac sprężynowy renomowanej marki Hilding – Flamenco z powodzeniem sprawdzi się w głównej sypialni. Możliwość obracania to również atut, jeśli chodzi o słanie łóżka w pokoju gościnnym. Przygotowując noclegi dla osób o różnej masie ciała, mamy możliwość dostosować stopień twardości materaca do użytkownika. W ten sposób członkowie rodziny i przyjaciele będą zawsze wyspani i wypoczęci po nocy spędzonej pod naszym dachem. Dwustronny model Hilding Rock & Roll to doskonały wybór do pokoju nastolatka. Ten materac zapewnia bardzo dobre podparcie dla rozwijającego się kręgosłupa. Co więcej, każda z jego stron ma inną klasę twardości, co pozwala dopasować materac do preferencji dziecka oraz do jego zwiększającej się wraz z wiekiem masy ciała.

Materace dwustronne dają więcej możliwości niż modele jednostronne. Można je z łatwością dostosować do osobistych preferencji i cieszyć się wysokiej jakości nocnym wypoczynkiem, a dzięki obracaniu również wydłużyć żywotność użytkowanego modelu.

 

A jeśli poszukujecie kołdry na lato, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu: Kołdra letnia – czy warto zmieniać kołdry na lato?

Zobacz również:
Jaką kołdrę wybrać, aby spać komfortowo?
Jak dobrać rozmiar materaca? – porady i wskazówki

Zostaw komentarz:

Treść komentarza*

Imię*
Adres strony*