Poradnik

Dlaczego warto zainwestować w nowy materac?

Nowy materac czy używany?

W Internecie można znaleźć bardzo wiele ofert z używanymi materacami. Kuszą niską ceną – ułamkiem tego, co musimy zapłacić w sklepie za nowy model. Właściciele zapewniają, że materac jest w świetnym stanie, ponieważ był używany jedynie przez krótki okres. Podpowiadamy, dlaczego zakup nowego modelu opłaca się zdecydowanie bardziej niż używanego.

Używany model, a higiena spania

Około 1/3 życia spędzamy w łóżku – z tego powodu do jego wnętrza przenika nasz pot, martwy naskórek oraz szkodliwe drobnoustroje. W przypadku choroby może okazać się, że nawet codzienna wymiana pościeli nie ochroni naszego materaca! W środku używanego modelu mogą znajdować się szkodliwe bakterie i mikroorganizmy. Co więcej, jeśli śpimy ze zwierzętami, materac jest szczególnie narażony na przenikanie brudu oraz sierści naszego pupila. Decydując się na model używany, nie mamy pewności, kto i w jakim stanie zdrowia na nim spał. Pamiętajmy również o tym, że ciężko dokładnie wyczyścić wnętrze materaca. Można spróbować pary wodnej lub wymrożenia, ale nie wszystkie bakterie i mikroorganizmy giną w konkretnej temperaturze. Dokładane czyszczenie to na pewno podstawa w przypadku modelu, który jest z nami od nowości. Warto je wykonywać, by materac jak najdłużej zachował świeżość i pozostał higieniczny. Dobrym pomysłem może okazać się inwestycja w wysokiej jakości ochraniacz, np. Tempur Fit.  

Kwestie zdrowotne

Poza higieną spania na używanym materacu, pozostają jeszcze ważne kwestie zdrowotne. Każdy model z czasem dostosowuje się do ciała śpiącej osoby. Może okazać się, że jakość wypoczynku na używanym produkcie będzie porównywalna z kiepskiej jakości meblami tapicerowanymi, czy też starą kanapą. Szczególnie jeśli jest to model niskiej jakości. Pamiętajmy, że złe rozmieszczenie punktów podparcia może skutkować problemami z kręgosłupem szyjnym, odcinkiem lędźwiowym, bólami szyi oraz barków, a nawet sztywnością kończyn po wstaniu z łóżka. Bardzo często producenci materaców ekonomicznych zapewniają bardzo krótki okres gwarancji – w związku z powyższym po zakupie używanego materaca, nie będziemy mieli nawet możliwości zareklamowania towaru. W sklepie Senpo wiele materacy, jak np. Salsa, objęte jest aż 15-letnią gwarancją.

Jaki materac będzie najlepszy?

Przed dokonaniem zakupu warto wziąć pod uwagę higienę spania oraz zdrowie naszych pleców. Nowy, dobry materac to inwestycja na kilka lat, dlatego warto zainwestować w niego więcej pieniędzy. Można wybrać produkt podstawowy, na przykład Pasodoble marki Hilding albo Select Memory składający się z dwóch rodzajów pianki. Cena takich materacy na standardowe łóżko dwuosobowe o powierzchni 160 x 200 centymetrów mieści się w przedziale od 1600 do 2700 złotych. To inwestycja, która zwróci się bardzo szybko!

Pamiętajmy, że spanie dobrze dobranym materacu poprawia jakość nocnego wypoczynku i zapewnia lepsze samopoczucie i więcej energii przez cały dzień. Warto spróbować!

Zachęcamy także do przeczytania naszego artykułu: Jak czyścić materac? Porady i wskazówki

 

Zobacz również:
jaki_prezent_dla_kierowcy
Jaki prezent dla kierowcy? 5 propozycji
Sen Sportowca

Zostaw komentarz:

Treść komentarza*

Imię*
Adres strony*