Kategoria: Poradnik

Ciekawostki Poradnik

Co wybrać – kołyskę czy łóżeczko dziecięce?

Kołyska czy łóżeczko?

Noworodek śpiący w wielkim, wiklinowym koszu wygląda uroczo i jest chętnie podziwiany na starych, rodzinnych zdjęciach. Obecnie coraz więcej młodych rodziców rozważa zakup kołyski dla swojego maluszka. Jakie są wady i zalety korzystania z takiego spania? Podpowiadamy, czy kołyska jest lepszym wyborem niż łóżeczko dziecięce.

Dobrze dobrana kołyska, czyli jaka?

Dobrze dobrana kołyska będzie cenną pomocą w pierwszych miesiącach życia dziecka. Wybierzmy model, który jest stabilny. To bardzo ważne, by wiercący się maluszek nie wypadł z koszyka! Nowoczesne kołyski mają również blokadę bujania. Dzięki niej dziecko nie rozhuśta się, gdy nikogo nie będzie w pomieszczeniu. Jakie są zalety używania takiego spania dla małej pociechy?

Zalety stosowania kołyski

Kołysanie to naturalny ruch, do którego każde dziecko przyzwyczaja się w okresie życia płodowego. Dlatego maluszki zdecydowanie łatwiej zasypiają, gdy rodzice huśtają je delikatnie na rękach. Każdy, kto przez kilka godzin bezskutecznie próbował uśpić płaczącego noworodka, chętnie skorzysta ze wsparcia. Delikatne, rytmiczne kołysanie to dobry sposób na to, by skutecznie uspokoić maluszka. Co więcej, regularne bujanie ma dobry wpływ na rozwój jego układu nerwowego. Mała przestrzeń kołyski daje dziecku poczucie bezpieczeństwa. Modele na kółkach możemy swobodnie przestawiać. Czy ten rodzaj spania ma jakieś wady?

Czy używanie kołyski może być niebezpieczne?

Kołyska to wygodne łóżeczko dla maluszka. Dziecko jednak szybko rośnie, dlatego takie spanie sprawdzi się przez nie więcej niż kilka (optymalnie do pięciu) miesięcy. Obserwujmy malucha, ponieważ może się okazać, że wyrośnie z kołyski wcześniej. Jakie są konsekwencje korzystania z bujanego łóżeczka, gdy dziecko jest za duże? Maluszek, który już samodzielnie siada, może z niego wypaść! Możemy mieć również problem z wyjmowaniem i wkładaniem do kołyski rosnącego jak na drożdżach niemowlaka – wszystko przez brak ruchomych, bocznych ścianek. Rodzice obawiają się również, że potomek przyzwyczajony do kołysania nie będzie chciał zasnąć w tradycyjnym łóżeczku. W niektórych przypadkach proces adaptacji do nowego spania może być nieco burzliwy. Większość dzieci jednak szybko się przyzwyczaja. Czy łóżeczko dziecięce będzie lepszym wyborem dla naszej pociechy?

Łóżeczko dla dzieci – czy to dobry wybór?

Łóżeczko dziecięce to inwestycja na kilka lat. Możemy na nim położyć przewijak i w ten sposób ograniczyć miejsce w sypialni. Większość modeli ma wyjmowane szczebelki i zdejmowane boki, dlatego łatwiej dostosować mebel do potrzeb rosnącego maluszka. Regulacja poziomu materaca pozwoli obniżyć jego wysokość i zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Do łóżeczka możemy wybrać materacyk, który zapewni odpowiednie podparcie dla rozwijającego się kręgosłupa. Czy takie spanie ma jakieś wady? Wysokiej klasy łóżeczko to obok wózka jeden z największych wydatków, które wchodzą w skład wyprawki. Potrzebujemy również trochę przestrzeni w mieszkaniu, by ustawić spanie. Co więcej, może okazać się, że przez pierwsze miesiące maluszek będzie zasypiał tylko w sypialni, przytulony do mamy.

Kołyska świetnie sprawdzi się przez pierwszych kilka miesięcy życia dziecka. Pięknie wygląda w dziecięcym pokoju, jest lekka i mobilna. Łóżeczko to wieloletnia inwestycja. Nowoczesne modele, dostępne obecnie na rynku, rosną wraz z dziećmi. Potrzeba na nie jednak więcej miejsca i może okazać się, że przez kilka tygodni w ogóle nie będziemy ich używać. Co w takim razie wybrać? Jeśli najważniejszą kwestią są finanse, najlepiej od razu kupić wygodne łóżeczko i materacyk. W innym przypadku warto rozważyć zakup kołyski.

Poduszka do spania dla dziecka – jaką wybrać?

Zobacz więcej
Ciekawostki Poradnik

Jaką kołdrę wybrać, aby spać komfortowo?

Wybór idealnej kołdry

Odpowiednio dobrany materac oraz poduszka mają wpływ na komfort snu. Warto pamiętać, że w naszym klimacie kołdra jest również bardzo ważna. Otuleni łatwiej się odprężamy i szybciej zapadamy w sen. Polscy turyści, którzy w ciepłych krajach mają spać jedynie pod cienkim prześcieradłem, często czują się zdezorientowani. Na upalne noce to dobre zastępstwo, ale wiele osób narzeka na brak porządnego okrycia. Podpowiadamy, jaką kołdrę wybrać, aby wysypiać się komfortowo.

Zobacz więcej
Ciekawostki Poradnik

Jaki materac dla osoby o niskiej masie ciała?

Wybieramy komfortowy materac dla osoby o niskiej masie ciała

Przy wyborze materaca potrzeby osób o niskiej masie ciała często są pomijane. Powinniśmy jednak wziąć pod uwagę określone parametry, by zapewnić szczupłym użytkownikom komfortowy, nocny wypoczynek. Podpowiadamy, co jest najważniejsze, gdy wybieramy materac dla osoby o niskiej masie ciała.

Zobacz więcej
Ciekawostki Poradnik

Co robić, gdy sen nie przychodzi? Skuteczne sposoby na bezsenność

Jak radzić sobie z bezsennością?

Każdy z nas ma inne sposoby na bezsenność; jedni polecają picie melisy chwilę przed zaśnięciem, inni zachwalają np. pozytywne efekty jogi. W niemal każdym opracowaniu na temat snu możemy znaleźć informacje o jego znaczeniu dla naszego organizmu. Sen ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, a nawet na to, jak szybko się starzejemy! Co w takim razie zrobić, gdy sen nie przychodzi i grozi nam, że kolejną noc przeleżymy z rękami pod głową? Podpowiadamy, co zrobić, aby znacznie poprawić komfort snu.

Zobacz więcej
Poradnik

Ranking materacy 2019 – najczęściej wybierane modele

Ranking materacy 2019

Jako, że pierwsza połowa roku już za nami, prezentujemy najnowszy ranking materacy 2019! Zdajemy sobie sprawę, że wybór materaca nie należy do najłatwiejszych zadań. Na rynku dostępne są coraz to nowsze rodzaje pianek, sprężyn i lateksu, więc wybór bywa naprawdę trudny. Jak się w tym wszystkim ,,połapać”? Poniżej prezentujemy zestawienie 10 najlepszych materacy, które powstało w oparciu o zaufane opinie naszych klientów. Mamy nadzieję, że artykuł pomoże Wam przy wyborze Waszego wymarzonego modelu!

Zobacz więcej
1 2 3 12