TEMPUR – sen z gwiazdami
TEMPUR – sen z gwiazdami. Ciekawe czy Neil Armstrong przypuszczał, że jego słowa, niczym dobra wróżba ziszczą się już niedługo po tym jak postawił stopę na Księżycu. Ciekawe też na jakim materacu sypiał ktoś komu dane było ten krok wykonać. Nie wiemy niestety. Wiemy jednak, że dziś już każdy z nas może przemierzać galaktyki śniąc na kosmicznym materacu.
„To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości” – Neil Armstrong
Żyjemy w czasach łaskawych dla ludzkości. Przemysł co prawda od zawsze nastawiony był na konsumenta lecz różnica pomiędzy tym sprzed kilkudziesięciu lat a dzisiejszym jest znacząca. Obecnie wszelkie działania czy to laboratoriów czy producentów skierowane są nie tylko na zyski ale przede wszystkim na udostępnienie człowiekowi najnowocześniejszych technologii po to aby życie stawało się łatwiejsze i przebiegało nam sprawniej. W latach 70-tych, laboratoria agencji rządowej Stanów Zjednoczonych, NASA, po udanym locie na Księżyc z udziałem ludzi, zaczęły opracowywać specjalny materiał, który miał astronautom ułatwić pokonanie nadmiernej siły ciążenia odczuwanej przez nich podczas startu i lądowania statku kosmicznego.
Wynikiem pracy naukowców zatrudnionych w NASA była pianka termoelastyczna, zwana pianką z pamięcią kształtu. Inteligentna pianka, reagująca na zmiany temperatury ciała i do niej dostosowująca swoją twardość, znalazła swoje miejsce nie tylko w statkach kosmicznych. Dzięki polityce NASA wiele wynalazków zostało spopularyzowanych i udostępnionych większej liczbie odbiorów. Ot, choćby codzienność już – słuchawki bezprzewodowe czy detektory dymu. Jednym z wielu materiałów opracowanych w laboratoriach agencji jest też Outlast, materiał termiczny, używany w odzieży sportowej czy ekskluzywnych kołdrach. Pianka termoelastyczna początkowo spotykana w fotelach luksusowych aut z edycji limitowanych z czasem trafiła do materacy medycznych, jako wypełnienie materacy przeciwodleżynowych dostępnych najpierw jedynie w renomowanych klinikach. Obecnie w SENPO również dysponujemy tą szczególną kosmiczną technologią. Nasi klienci znajdą ją w materacach wypełnionych pianką termoelastyczną oraz w materacach TEMPUR.
Pianka stosowana w materacach TEMPUR jest wysoko zaawansowanym technologicznie materiałem, wyprodukowanym na potrzeby pierwszych lotów kosmicznych jednakże od tej pory nieustannie dopracowywana, dziś znacznie przewyższa swój prototyp nie znajdując sobie równych.
Materace TEMPUR
To doskonałe produkty, godne swej ceny. Ich wartość jest nieprzeceniona gdyż są to materace gwarantujące wyjątkowy, niespotykany wymiar snu. Pianka zapewnia idealne dopasowanie się do kształtu ciała osoby śpiącej, wywierając właściwy nacisk na jego poszczególne partie. Reakcja na temperaturę pozwala materacowi kontrolować siłę nacisku na miejsca wymagające silniejszego bądź słabszego oddziaływania. Dzięki termokontroli, materac usprawnia krążenie krwi nie dopuszczając do odrętwień, wychłodzenia ciała czy też jego przegrzewania oraz wspomnianych wcześniej odleżyn.
- Budowa pianki TEMPUR
W odróżnieniu od innych tego typu pianek, pod wpływem ciepła odczytuje też wagę osoby śpiącej. Dzięki temu nawet osoby o dużej różnicy wagi mogą swobodnie korzystać z jednego materaca gdyż mikrokomórki pianki pracują niezależnie od siebie dla każdej z nich z osobna, gwarantując tym samym wybitną wygodę.
- Wyjątkowość materaców
TEMPUR zawiera się nie tylko w innowacyjnej piance, dostępnej wyłącznie w produktach tej firmy. To także najwyższa jakość wykonania oraz unikatowe tkaniny z jakich uszyte są pokrowce tychże materaców.
- Cena materaca TEMPUR
W porównaniu z kosztem produkcji kombinezonu dla jednego astronauty, który oscyluje w granicach 9 mln. dolarów nie wydaje się chyba zbyt wygórowana. Kosmiczny wymiar snu i stan najzdrowszej nieważkości jaki dzięki niemu możemy osiągnąć w obecnych, zabieganych i zapracowanych czasach może okazać się czymś bezcennym.