Skontaktuj się z naszą obsługą
Facebook - Senpo
Instagram - Senpo
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Logowanie
Twój koszyk

Dlaczego warto wymienić materac?

W idealnym świecie chcielibyśmy dokonywać zakupu materaca jak najrzadziej w życiu. Kupić raz materac idealny i wieczny. Jednak nic nie jest wieczne, nasz materac również. Szczególnie on, gdyż jest to jeden w elementów mieszkania, który jest użytkowany nieprzerwanie przez 365 nocy w roku. Pianka naturalnie się utlenia, sprężyny tracą swoją elastyczność, wypaczają się i pękają. Zatem zużywanie się materaca jest jak najbardziej naturalnym procesem. Oczywiście wraz z rozwojem technologi materace są coraz trwalsze. Ale…

Warto co jakiś czas wymienić materac!

Jednym z aspektów, dla którego powinno się wymienić materac po kilku latach, jest jego higieniczność. Większość materaców przewidziana jest do użytkowania na ok. 8 lat, niektóre na 10, jeszcze inne posiadają nawet 15 lat gwarancji. Trzeba jednak pamiętać, iż jest to czas w jakim przypuszczalnie zużyją się pianka i sprężyny, żaden jednak producent nie da gwarancji odporności na roztocza. A te jak wiadomo bardzo lubią nasze łóżka. Już w kilka lat od zakupu, mimo najlepszych starań mamy w łóżku istne metropolie roztoczy. Zatem nawet jeśli nie odczuwamy dyskomfortu i w naszej ocenie na materacu da się jeszcze pospać materac powinno wymieniać się także ze względu na tychże właśnie nieproszonych gości.

Kolejnym powodem do wymiany materaca na nowy są zmiany naszych preferencji. Przez lata od zakupu zmieniają się nasze potrzeby. Może się zdarzyć, iż w ciągu pięciu lat my lub nasza druga połowa przytyje dość sporo i sen na materacu dobieranym do innej wagi może stać się mniej komfortowy. Możemy także nabawić się schorzeń kręgosłupa czy układu krążenia, a do tego typu schorzeń dopiera się specjalny rodzaj materaca, pozwalający niwelować skutki zmian chorobowych. Kolejnym powodem do zmiany materaca są jego uszkodzenia. Złamaną sprężynę można dokupić i wymienić, ale już ubytek w piance nie tak łatwo naprawić. Materac kilkukrotnie zalany płynami także zużyje się szybciej, gdyż jeśli nie uda nam się szybko wysuszyć jego wnętrza mogą się w nim rozwijać grzyby i pleśń, a te są rakotwórcze. Jeśli więc przemoczenie było spore, należy pomyśleć o wymianie materaca.

Zobacz nasz katalog materacy