Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa

Filtruj oferty:

Producenci

Rozmiar łóżka

Rozmiar stelaża

Rozmiar materaca

Rozmiar kołdry

Twardość materaca

Rozmiar poduszki

Rodzaj kołdry AMZ

Rodzaj kołdry Tempur

Rodzaj kołdry Paradies

Formesse

Nazwa Formesse jest synonimem najwyższej jakości prześcieradeł, ochraniaczy na materace i poszewek na poduszki, które zapewnią Ci wiele lat niezawodnego użytkowania – wszystko wykonane w Niemczech. Utrzymujemy na stałe 6000 różnych produktów w magazynie. Dlatego możemy szybko dostarczyć produkt, jeśli na przykład potrzebujesz prześcieradła na bardzo wysoki, ponadwymiarowy materac w określonym kolorze. A jeśli potrzebujesz specjalnie dopasowanego prześcieradła lub pokrowca ochronnego, nasza usługa produkcji niestandardowych rozmiarów może Ci pomóc.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6Formesse to firma rodzinna, założona w roku 1947 i od lat kierowana przez kolejne pokolenia rodziny. Produkuje wysokiej jakości tekstylia do spania. Jesteśmy szczególnie znani z luksusowych prześcieradeł z dżerseju. To, co stawia nasze prześcieradła na najwyższym poziomie, to elastyczność i uszlachetnienie tkaniny, gwarantujące idealne dopasowanie i luksusowe uczucie na każdym typie łóżka.
 
Prześcieradło to nasz bezpośredni kontakt ze środowiskiem snu. Dobre prześcieradło wspiera materac w jego zdolności do przystosowania się do naszego ciała. Niewłaściwe prześcieradło może zrujnować wygląd i funkcjonalność systemu snu. Jeśli chodzi o pościel, w wielu krajach istnieje obsesja na punkcie liczenia nici bawełny. Prześcieradła Formesse wykonane z najlepszej bawełny, ale przetworzonej przez dzianie, a nie splot i dlatego nie podaje się liczby nici. Produkty z dżerseju są z definicji o wiele bardziej elastyczne, aby lepiej dopasować się do łóżka i znacznie bardziej oddychające niż ciasno tkane materiały jak np. tkaniny o splocie satynowym.

Do prześcieradeł używana jest wyłącznie specjalnie skręcona przędza z bardzo długich pasm bawełny. Pasmo jest grupą włókien, które mogą być krótkie, średnie lub długie. Zwykle bawełna składa się z krótkich, spilśnionych włókien. Ale w przypadku bawełny o długich pasmach można stosować tylko bardzo długie, gładkie włókna. Rezultatem jest przędza, która jest czterokrotnie silniejsza i bardziej miękka niż zwykle.

formesse włóknaDwie z tych delikatnych i odpornych na rozdarcie bawełnianych przędz są skręcane razem, która jest jeszcze mocniejsza. Dzięki temu eliminujemy wszystkie maleńkie bawełniane włosy, które wciąż wystają z naszej skręconej przędzy za pomocą specjalnego płomienia.

Prześcieradła Formesse to jednak nie tylko prześcieradła z dżerseju wykonane z wysokiej jakości bawełny. To, co czyni je naprawdę wyjątkowymi, to zastosowanie ultracienkich włókien elastanowych i specjalnie opracowane wykończenie tekstyliów. Ogromne, zaawansowane technologicznie maszyny dziewiarskie dziergają luksusowy dżersej Formesse, łącząc nici bawełniane i elastanowe. Elastan może rozszerzyć się o ponad 500%, co jest podwójną elastycznością do porównywalnych włókien kauczukowych. I co ważne: elastan nie traci

elastyczności przez lata.
Ta niezwykle elastyczna tkanina dżersejowa jest następnie przetwarzana w bardzo delikatnym procesie barwienia i wykańczania, który ma wiele zalet:

• tkanina pozostaje elastyczna

włókno elastanowe pozostaje nieuszkodzone i dlatego zachowuje swoją elastyczność

• tkanina jest nieprzezroczysta, ciężka i jednocześnie elegancka

Po procesie barwienia dżersej „kąpie się” w wodzie zawierającej mikrokapsułki aloesu i jedwabiu. Włókno bawełniane absorbuje aloes i białko jedwabiu podobnie jak balsam do ciała dla suchej skóry po ekspozycji na słońcu. Rezultatem jest błyszcząca i miękka powierzchnia oraz przyjemny zapach. Dodatki wymywają się powoli. Całkowite zmycie zajmuje około 20 prań.

Dostępne kolekcje prześcieradeł:

Bella Donna
Bella Donna Premium
Bella Sephina
Bella Gracia

Cechy wspólne:

• pierwszorzędne tkaniny, wysokiej jakości wykończenie

bez mechacenia, trwałość koloru i wyjątkowo długa żywotność

dopasowanie bez zmarszczek dzięki wysokiej elastyczności i rozciągliwości

wyjątkowo szeroka gama kolorów i rozmiarów zawsze w magazynie