Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa

Filtruj oferty:

Kategoria

Marka

Rozmiar łóżka

Rozmiar materaca

  • Pokaż więcej

Preferowana twardość

Wysokość materaca

Rozmiar poduszki

Typ poduszki

Typ poszycia

Typ wypełnienia

Typ cieplny

Rozmiar kołdry

Rozmiar stelaża

Wysokość stelaża

Kolor

Możliwe modyfikacje

antyalergiczny

wyrób medyczny

uchwyt transportowy

dwustronny

suwak

z pojemnikiem

  

Materace Wysokoelastyczne

Pianka wysokoelastyczna to rodzaj pianki o zwiększonej sprężystości i elastyczności, oznaczonej skrótem HR. Jest ona nieregularna i otwarta komórkowo, dzięki czemu zwiększa się cyrkulacja powietrza, co czyni materac znacznie bardziej higienicznym i antyalergicznym. Pianka jest dodatkowo niezwykle lekka, dzięki czemu można bez problemu odwracać materac na druga stronę. Jest to jej dodatkowy atut dla alergików uczulonych na roztocza i pleśnie, które nie mają w materacach wysokoelastycznych warunków do rozwoju. Materac wysokoelastyczny to gwarancja wygodnego snu!

 

Wyświetlanie 1–12 z 38 wynikówMaterace wysokoelastyczne

Pianka wysokoelastyczna to rodzaj pianki o zwiększonej sprężystości i elastyczności, oznaczonej skrótem HR. Jest ona nieregularna i otwarta komórkowo, dzięki czemu zwiększa się cyrkulacja powietrza, co czyni materac wysokoelastyczny znacznie bardziej higienicznym i antyalergicznym. Pianka jest dodatkowo niezwykle lekka, dzięki czemu można bez problemu odwracać materac na druga stronę. Jest to jej dodatkowy atut dla alergików uczulonych na roztocza i pleśnie, które nie mają w materacach wysokoelastycznych warunków do rozwoju.

Rodzaje pianek wysokoelastycznych

Różne materace wysokoelastyczne wykonane są z różnych rodzajów pianek. Na rynku istnieje szeroki wybór, a pianki różnią się od siebie rodzajem elastyczności oraz dodatkami, które w nich występują. Wszystkie materiały są bezpieczne dla zdrowia. Niekiedy w produkcji pianek wykorzystywane są naturalne substytuty, co zwiększa właściwości prozdrowotne takiego materaca.

Jakie materace wysokoelastyczne dostępne są w naszym sklepie?

Anatomiczna pozycja ciała w trakcie snu

Materace wysokoelastyczne świetnie podpierają ciało w trakcie snu, zapewniając mu przy tym wygodną, komfortową i anatomiczną pozycję. Punktowe podparcie doskonale odciąża mięśnie, które mogą efektywnie wypoczywać podczas snu i regenerować się, a kręgosłup pozostaje odpowiednio podparty. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób śpiących w parach, ponieważ pianka bardzo szybko wraca do swojej pierwotnej pozycji. Śpiąca osoba nie odczuwa więc żadnych ruchów, co zwiększa komfort jej wypoczynku.

Trwałość i aspekty prozdrowotne materacy wysokoelastycznych

Pianka wysokoelastyczna jest powszechnie stosowana w profilaktyce przeciwodleżynowej. Wspaniale sprawdza się przy stelażach regulowanych, a jej lekkość zapewnia bezproblemową pracę każdego stelaża. Dodatkowo, pianka jest niezwykle trwała i odporna na odkształcenia. Dzięki temu, że pianka błyskawicznie powraca do pierwotnego kształtu, materace wysokoelastyczne można wykorzystywać przez wiele lat, bez obaw o ich odkształcenie i zmianę komfortu snu.

Materace wysokoelastyczne są produktami wysokiej klasy wykonanymi z pianki o zwiększonej elastyczności. Materac wysokoelastyczny zapewnia komfortowy sen oraz świetnie sprawdza się jako materac rehabilitacyjny.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą materaców wykonanych z pianek wysokoelastycznych i do dokonania zakupów u nas.

Polecamy też inne materace z naszej oferty, w tym toppery, czyli materace nawierzchniowe!