Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa

Filtruj oferty:

Kategoria

Marka

Rozmiar łóżka

Rozmiar materaca

Preferowana twardość

Wysokość materaca

Rozmiar poduszki

Typ poduszki

Typ poszycia

Typ wypełnienia

Typ cieplny

Rozmiar kołdry

  • Pokaż więcej

Rozmiar stelaża

Wysokość stelaża

Kolor

Możliwe modyfikacje

antyalergiczny

wyrób medyczny

uchwyt transportowy

dwustronny

suwak

z pojemnikiem

  

Kołdry puchowe

Kołdry puchowe – idealny wybór dla najbardziej wymagających użytkowników. Kołdry naturalne z gęsim puchem, zapewniający najwyższy komfort użytkowania i perfekcyjne dopasowanie do kształtu ciała. Kołdry puchowe zapewniają idealną izolację cieplną, tym samym chroniąc organizm przed wychłodzeniem/przegrzaniem.

 

Wyświetlanie 1–12 z 40 wynikówKołdry puchowe naturalne

W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości kołdry puchowe z naturalnym wypełnieniem z puchu gęsiego z niewielką domieszką innych materiałów (np. miękkich piórek puchowych). Takie wypełnienie kołder to sprawdzone rozwiązanie, które przez długie lata zapewniało w polskich sypialniach ciepło i wygodę niezbędną do spokojnego, regeneracyjnego snu. 

Kołdry puchowe są lekkie i wygodne, gwarantują doskonałą izolację cieplną, dlatego sprawdzą się nawet w najchłodniejsze dni. Szeroki wybór rozmiarów pozwoli Ci dopasować kołdrę do swojego łóżka, a zastosowanie materiałów antyalergicznych uchroni pościel przed rozwojem pleśni czy roztoczy kurzu domowego.

Kołdra z puchu gęsiego – siła tradycji

Wygodne łóżko i materac, dobrze podpierający wszystkie punkty wzdłuż kręgosłupa i obleczony w pokrowiec pochłaniający wilgoć, zapewniają komfortowy i zdrowy sen. Bardzo ważne jest jednak nie tylko to, na czym śpimy, ale i pod czym śpimy. Puchowe pierzyny w bawełnianych poszwach przez wieki zapewniały ciepło nawet podczas srogich zimowych nocy.

Obecnie niewiele osób przygotowuje pierzyny z własnoręcznie dartego pierza i puchu gęsiego. Kołdry puchowe gwarantują jednak dokładnie takie same właściwości. Wysokiej jakości kołdry puchowe (100% puchu lub z niewielką domieszką miękkich piórek) są miękkie, bardzo ciepłe i doskonale dopasowują się do kształtu ciała zapewniając komfort podczas snu. Naturalny puch nie zbija się w grudki, nie przesuwa w końce wsypu i jest bardzo trwały. Regularnie wietrzony i czyszczony co około 10 lat powinien służyć nawet do… 50 lat.

Kołdry z puchem gęsim — dlaczego warto je wybrać?

Kołdry puchowe są puszyste, sprężyste i lekkie – ważą około 2,5 kg (cały worek puchu lub pierza waży około kilograma). Puch jest sprężysty. Dzięki temu kołdra puchowa (w odróżnieniu od wielu wypełnień syntetycznych) bardzo długo nie zmienia swoich pierwotnych kształtów.

Miękko dopasuje się ona do ciała, otuli je i zapewni ciepło podczas snu. Naturalny puch posiada właściwości termoaktywne, świetnie ogrzewa nawet przy niskich temperaturach. Kołdry puchowe wyśmienicie sprawdzają się na zimę. Warto podkreślić, że gwarantują one prawidłową cyrkulację powietrza i nie pozwalają na przegrzewanie ciała śpiącego człowieka, dlatego z powodzeniem można z nich korzystać przez cały rok.

Dla kogo kołdry puchowe?

Miękkie kołdry puchowe są bardzo przyjemne w dotyku, dlatego chętnie wybierają je osoby ceniące sobie komfort snu. Szeroki wybór rozmiarów wsypów sprawia, że kołdry z tym naturalnym wypełnieniem dobrze będą pasować praktycznie do każdego łóżka i materaca.

Warto jednak pamiętać, że naturalny puch nie jest polecany osobom, które mają alergię na roztocza czy zarodniki pleśni. W przypadku lekkich alergii i braku uczulenia na roztocza kurzu domowego, alergolodzy dopuszczają pościel z takim wypełnieniem (w zależności od indywidualnej reakcji na puch). Po kołdry puchowe nie mogą sięgać również osoby uczulone lub wrażliwe na puch.

 

Zobacz także ofertę naszych sklepów lokalnych: