Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa

Filtruj oferty:

Kategoria

Marka

Rozmiar łóżka

Rozmiar materaca

Preferowana twardość

Wysokość materaca

Rozmiar poduszki

Typ poduszki

Typ poszycia

Typ wypełnienia

Typ cieplny

Rozmiar kołdry

  • Pokaż więcej

Rozmiar stelaża

Wysokość stelaża

Kolor

  • Pokaż więcej

Możliwe modyfikacje

antyalergiczny

wyrób medyczny

uchwyt transportowy

dwustronny

suwak

z pojemnikiem

  

Kołdry antyalergiczne

Kołdry antyalergiczne – kołdry prozdrowotne dla dzieci i dorosłych z materiałów przeciwdziałających rozwojowi alergenów. Dostępne w standardowych i niestandardowych rozmiarach. Kołdry antyalergiczne z oferty naszego sklepu to gwarancja zdrowego i komfortowego snu dla dzieci i całej rodziny.

 

Wyświetlanie 1–12 z 22 wyników



Kołdry antyalergiczne

Statystki wskazują, że z problemem alergii boryka się nawet około 40% ludzkości, dlatego choroba ta pretenduje do miana schorzeń cywilizacyjnych XXI wieku. Zaburzenie jest spowodowane przez nadmierną reakcję organizmu na substancje zewnętrzne (reakcja atopowa). Działanie alergenów na organizm może powodować katar, kaszel, łzawienie oczu czy duszności.

Alergenami najczęściej są:

– pyłki

– sierść i naskórek zwierząt domowych

– zarodniki grzybów (np. pleśni)

– roztocza kurzu domowego

 

Czynniki te mogą znajdować się w domu, dlatego bardzo ważny jest dobór odpowiedniej pościeli. Kołdry (i poduszki) to doskonałe siedlisko dla roztoczy kurzu, pyłków czy zarodników pleśni. Roztocza żywią się ludzkim naskórkiem, dlatego pościel (oraz koce i narzuty) należą do ich ulubionego środowiska bytowania. U osób uczulonych na roztocza, mogą one wywoływać silne reakcje alergiczne. Z tego powodu, lekarze zalecają alergikom wymianę tradycyjnych kołder na kołdry antyalergiczne. W sypialni spędzamy średnio około 6-8 godzin, dlatego warto zadbać, aby wybrana kołdra i pościel była bezpieczna.

Kołdry antyalergiczne – czym się wyróżniają?

Kołdry antyalergiczne  są to kołdry wyprodukowane z surowców, które aktywnie przeciwdziałają, a często także zwalczają, substancje mogące wywoływać reakcję alergiczną. Producenci mogą wykorzystywać również materiały, które chronią przed powstawaniem alergenów. Tego typu kołdry powinny trafić do sypialni ludzi cierpiących na ciężki lub umiarkowany przypadek alergii na zarodniki pleśni lub roztocza kurzu domowego. 

Na rynku dostępne są również kołdry hipoalergiczne i antyroztoczowe, które powszechnie bywają mylone z kołdrami antyalergicznymi.

Kołdry hipoalergiczne są wykonane z surowców, które nie wywołują alergii. Profilaktycznie mogą zastosować je osoby, które nie posiadają zdiagnozowanej alergii lub osoby ze zdiagnozowanym lekkim przypadkiem alergii (z wyłączeniem alergii na roztocza kurzu domowego).

Kołdry antyroztoczowe są wykonane z surowców, które uniemożliwiają rozmnażanie się i rozwój roztoczy kurzu domowego. Są one przeznaczone specjalnie dla osób, u których reakcja atopowa wywoływana jest przez ten właśnie alergen.

Jak wybrać kołdrę dla alergika?

Kołdrę antyalergiczną warto dostosować do zdiagnozowana czynniku, który wywołuje u nas alergię. Najlepiej, gdy poszycie kołdry będzie uszyte z bawełny, która dobrze odprowadza wilgoć i zapewnia odpowiednią wentylację w czasie snu. To zapobiegnie tworzeniu się środowiska przyjaznego dla zarodników pleśni czy roztoczy kurzu domowego.

Dla alergika najlepsza będzie lekka kołdra, którą będzie można regularnie odświeżać –często wietrzyć oraz prać w wysokiej temperaturze (co najmniej raz na kwartał) i odwirowywać w pralce. Przy umiarkowanej i ciężkiej alergii, nie należy stosować kołder z naturalnym wypełnieniem z puchu lub pierza. Przy lekkiej alergii i braku uczulenia na roztocza kurzu domowego dopuszczalne są kołdry z naturalnym wypełnieniem, ale decyzję o ich zakupie każdorazowo należy skonsultować z lekarzem alergologiem.

 

Sprawdź też nasze antyalergiczne kołdry dziecięce oraz poszewkę na poduszkę z jedwabiu dla wrażliwych.