Skontaktuj się z naszą obsługą
Facebook - Senpo
Instagram - Senpo
[ivory-search id="16775" title="Default Search Form"]
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Logowanie

Cena

wybierz przedział cenowy

Producent

Kategoria

Kategoria

Rozmiar

Materace o statusie wyrobu medycznego

Materace o statusie wyrobu medycznego zapewniają mocne i solidne podparcie kręgosłupa, tym samym odciążając mięśnie i zapewniając ciału optymalną regenerację podczas snu.

Od 26 maja 2020r. zgodnie z nowelizacją Ustawy o wyrobach medycznych, nie można stosować zwrotów takich jak: materac rehabilitacyjny, materac ortopedyczny, materac medyczny, produkt medyczny. W zamian rekomendowane jest posługiwanie się określeniem – materac o statusie wyrobu medycznego lub wyrób medyczny.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Skuteczny materac o statusie wyrobu medycznego – ulga i wygoda

Osobom, którym doskwierają problemy z kręgosłupem warto polecić wyrób medyczny z utwardzoną matą kokosową, która zapewnia podwyższoną twardość i mocne wsparcie. W przypadku materaca Hilding FANDANGO dodatkowo zastosowano warstwę filcu, natomiast  Hilding PASODOBLE poza matą kokosową wyposażony jest w warstwę sizalu, czyli wytrzymałego, naturalnego włókna z agawy. Oba materace wzbogacono elastyczną pianką Flexifoam, zapewniającą użytkownikom optymalną miękkość i dodatkową elastyczność. Dwustronny materac Hilding FANDANGO jest też zamknięty w antyalergicznym pokrowcu Medicott, wykonanym z miłej w dotyku, specjalnie impregnowanej tkaniny, która hamuje powstawanie pleśni.

Można powiedzieć, że każdy dobrze dobrany, wysokiej klasy materac wspiera dobrostan, a nawet zdrowie swojego użytkownika. Na przykład materac zapewniający właściwą przepuszczalność i cyrkulację powietrza wykazuje działanie antyalergiczne, zapobiegając rozwojowi pleśni i namnażaniu się roztoczy. A to nie tylko wpływa korzystnie na stan zdrowia osób zmagających się z alergiami wziewnymi, ale także zapobiega ich powstawaniu u osób całkowicie zdrowych. 

Nowelizacja ustawy o wyrobach medycznych

Istotnym elementem nowelizacji Ustawy o wyrobach medycznych jest nałożenie na producentów i dystrybutorów wyróbów medycznych obowiązków spełniania przepisów reklamowych. Dotyczą one przede wszystkim sposobu nazywania, oznakowania oraz opisu i instrukcji użytkowania wyrobu medycznego. Nowe wytyczne zakładają konieczność wprowadzenia obligatoryjnych elementów, które nie będą naruszać zapisów ustawy.

Na senpo.pl oraz w katalogach senpo wprowadziliśmy zmiany
odnoszące się do materacy znajdujących się w naszej ofercie, które uzyskały status wyrobu medycznego.

 Nie będzie można stosować zwrotów takich jak: materac rehabilitacyjny, materac ortopedyczny, materac medyczny, produkt medyczny. W zamian rekomendowane jest posługiwanie się określeniem – materac o statusie wyrobu medycznego lub wyrób medyczny.

wyrób medyczny md ce

Każdy materac o statusie wyrobu medycznego powinien być oznaczony znakami CE i MD. To symbole deklaracji producenta oznaczające, że produkt jest zgodny z zasadniczymi wymaganiami zawartymi w unijnych dyrektywach i przepisach prawa.