Skontaktuj się z naszą obsługą
Facebook - Senpo
Instagram - Senpo
[ivory-search id="16775" title="Default Search Form"]
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Logowanie
Twój koszyk

Cena

Kategoria

Twardość materaca

Rozmiar

Producenci

Sortowanie

Materace 100x200

Materace 100×200 są dedykowane do łóżek jednoosobowych. Z powodzeniem dopasujesz je do ram o tych samych wymiarach (łóżka drewniane, kontynentalne, tapicerowane) dostępnych w ofercie naszego sklepu. Wśród asortymentu posiadamy materace różniące się rodzajem wypełnienia i właściwościami, pochodzące od sprawdzonych producentów (m.in. Tempur, Sealy, Hilding, Curem, Relaks, Bedding).

Wyświetlanie 1–12 z 83 wyników

Materace 100×200 – gwarancja zdrowego, komfortowego snu

W łóżku spędzamy nawet około 1/3 doby, dlatego warto zadbać, aby było ono komfortowe i zapewniało zdrowy, regeneracyjny wypoczynek. Dobrej jakości materac jest podstawowym wyposażeniem, od którego zależy komfort naszego snu. Dobrze dobrany pozwala uniknąć przebudzania się w nocy, skrzywienia kręgosłupa i innych wad postawy. Gdy będzie dopasowany do naszej wagi, wzrostu i preferencji, sen stanie się prawdziwym relaksem, a my każdego dnia będziemy budzić się pełni energii.

W naszej ofercie przygotowaliśmy szeroki wybór pojedynczych materacy 100×200, które doskonale sprawdzą się do łóżek o tym samym wymiarze. Do podwójnego łóżka 200×200 można wybrać 2 materace pojedyncze – takie rozwiązanie stosowane jest jednak dość rzadko.

Jak wybrać idealny materac?

Materac powinien być co najmniej 10 cm dłuższy od naszego wzrostu (modele 100×200 dobrze sprawdzą się dla osób do około 190 cm). Szerokość warto dobierać stosownie do łóżka oraz naszych indywidualnych preferencji – osoby, które dużo poruszają się podczas snu, powinny wybrać nieco szerszy materac.

Kolejnym ważnym parametrem jest twardość. Standardowo przyjęło się, że materace oznaczone symbolem H2 są przeznaczone dla osób do 80 kg. Osoby ważące powyżej 80 kg powinny sięgać po twardsze materace H3. Warto pamiętać, że zbyt miękki materac często jest przyczyną bólu pleców i skurczu mięśni. Nasze mięśnie podczas snu będą się spinać w poszukiwaniu najdogodniejsze pozycji, a kręgosłup zostanie nierównomiernie obciążony.

Nowoczesne materace coraz częściej są dzielone na strefy twardości – 3, 5 lub 7. Poszczególne strefy dopasowują się do siły nacisku różnych części ciała i zapewniają optymalne podparcie w czasie snu. Materace 3-strefowe gwarantują mocniejsze podparcie bioder, 5-strefowe podpierają głowę, ramiona, pas, biodra i nogi, a 7-strefowe głowę, barki, lędźwie, miednicę, uda, łydki i stopy. W naszej ofercie przygotowaliśmy duży wybór wysokiej jakości materacy strefowych.

Sprężynowe czy piankowe?

Oferujemy bogatą gamę materacy sprężynowych oraz piankowych. Typowe materace sprężynowe wyróżniają się atrakcyjną ceną, są komfortowe i solidne. Takie rozwiązanie już od lat uważane jest za uniwersalne. Materace bonelowe wykorzystują sprężyny o jednolitej twardości, połączone z piankami. Są one dość twarde, dlatego są zalecane dla osób o wyższej wadze (powyżej 80 kg). Materace kieszeniowe składają się ze sprężyn ukrytych w oddzielnych kieszonkach. Takie rozwiązanie sprawia, że sprężyny nie skrzypią przy zmianie pozycji podczas snu. Materace typu MultiPocket wykorzystują większą ilość sprężyn (umieszczonych w oddzielnych kieszonkach), dlatego lepiej dopasowują się do ciała niż materace sprężynowe czy kieszeniowe.

W naszej ofercie znajdziesz także materace piankowe – lateksowe, wysokoelastyczne i termoelastyczne. Doskonale nadają się dla alergików, ponieważ są przewiewne i nie sprzyjają rozwojowi grzybów, pleśni czy roztoczy kurzu domowego. Pianka lateksowa jest twarda, dlatego dobrze sprawdzi się dla osób o większej wadze. Materace wysokoelastyczne są bardzo wygodne i zapewniają precyzyjne podparcie punktowe ciała. Materace termoelastyczne wykorzystują piankę, która reaguje na temperaturę ciała, dlatego dopasowują się do poszczególnych obszarów i zapewniają doskonałe podparcie dla kręgosłupa, bioder, nóg czy ramion, a jednocześnie są wyjątkowo komfortowe.

Nie wiesz jaki wybrać materac? Napisz lub zadzwoń!