Skontaktuj się z naszą obsługą
Facebook - Senpo
Instagram - Senpo
[ivory-search id="16775" title="Default Search Form"]
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Logowanie
Twój koszyk

Cena

Kategoria

Twardość materaca

Rozmiar

Producenci

Sortowanie

Materace 140x200

Materace 140×200 idealnie pasują do mniejszych łóżek dwuosobowych. Materace o takich wymiarach doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni. Możesz je dopasować do łóżek drewnianych, tapicerowanych czy kontynentalnych dostępnych w ofercie sklepu Senpo. Oferujemy klasyczne materace sprężynowe, uniwersalne materace kieszeniowe, twardsze materace bonelowe i lateksowe, wysokiej klasy materace wysokoelastyczne i termoelastyczne z wkładami H2 oraz H3. Wśród nich na pewno znajdziesz idealny materac do swojej sypialni! 

Wyświetlanie 1–12 z 83 wyników

Materac 140×200 – kiedy warto go wybrać?

Materac powinien być dobrze dopasowany do rozmiarów łóżka oraz wysokości i wagi użytkownika. Przeciętnie przyjęło się, że powinien być co najmniej 10 cm dłuższy niż wzrost osoby, która ma na nim spać. Materace 140×200 to optymalne rozwiązanie do łóżek o długości 200 cm, które są bardzo popularne w polskich sypialniach. Wymiar ten pasuje do mniejszych łóżek dwuosobowych.

Dobierz materac do swoich potrzeb

W naszej ofercie znajdziesz materace pochodzące od sprawdzonych producentów – m.in. Hilding, Tempur, Relaks, Materasso. Wśród materacy 140×200  znajdziesz duży wybór modeli sprężynowych oraz piankowych.

Klasyczne materace sprężynowe to ekonomiczne rozwiązanie, które dobrze sprawdzi się dla osób o wadze do 80 kg. Nieco ciężsi użytkownicy mogą wybrać materace bonelowe, które wykorzystują sprężyny wzbogacone o pianki. Są one twarde, nie odkształcają się pod wpływem większego nacisku i gwarantują komfortowy sen.

Gdy zależy Ci na wyższej wygodzie, możesz zdecydować się na materac kieszeniowy. Tutaj poszczególne sprężyny znajdują się w osobnych kieszonkach, dzięki czemu materac nie skrzypi np. podczas przewracania się z pleców na bok. InterActive to nowy wymiar materacy sprężynowych. Połączone są tutaj sprężyny o różnej wysokości i średnicy. Dzięki temu uginają się one stopniowo, co zapewnia lepsze podparcie ciała (komfort snu jest porównywalny do materacy piankowych).

Nowoczesne materace piankowe

Kolejną grupę asortymentową stanowią materace piankowe. Są to nowoczesne rozwiązania, która zapewniają bardzo dobre podparcie punktowe ciała. Materace z wypełnieniem piankowym są  przewiewne i higieniczne. Doskonale sprawdzają się dla alergików, ponieważ nie rozwijają się w nich zarodniki grzybów, pleśni czy roztocza kurzu domowego.

Materace z pianki lateksowej to dobre rozwiązanie dla osób, które ważą ponad 80 kg, ponieważ są one w dość twarde, nie uginają i nie odkształcają pod naciskiem. Materace z pianki wysokoelastycznej są sprężyste i bardzo wygodne. Często wybierają je osoby, które preferują miękkie podłoże snu. Materace termoelastyczne stanowią najnowsze rozwiązanie. Pianka Visco dopasowuje się pod kształtów ciała pod wpływem wydzielanej przez nie temperatury, dlatego tego typu materace są bardzo wygodne i nie tracą swoich kształtów nawet po latach użytkowania.

Nie wiesz jaki wybrać materac? Napisz lub zadzwoń!