Skontaktuj się z naszą obsługą
Facebook - Senpo
Instagram - Senpo
[ivory-search id="16775" title="Default Search Form"]
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Logowanie
Twój koszyk

Cena

Kategoria

Twardość materaca

Rozmiar

Producenci

Sortowanie

Materace 160x200

Materace 160×200 zaprojektowane zostały z myślą o standardowych łóżkach dwuosobowych, które wybiera wiele osób (ze względu na połączenie dość dużej przestrzeni z wymiarami, które dobrze sprawdzą się nawet w mniejszej sypialni). W ofercie posiadamy materace o różnych stopniach twardości, z wkładami sprężynowymi i piankowymi. Są to wyroby pochodzące od uznanych producentów (m.in. Matersasso, Tempur, Hilding, Relaks). Ich atutem jest wysoka trwałość, gwarantująca bezproblemowe użytkowanie przez długie lata.

Wyświetlanie 1–12 z 88 wyników

Materace 160×200 – dobierz rozwiązanie dopasowane do potrzeb

W ofercie posiadamy zarówno tradycyjne materace sprężynowe, jak i nowoczesne materace piankowe. Dostępne są modele o stopniu twardości H2 (dla osób ważących do 80 kg) oraz materace H3 (dla użytkowników o wadze powyżej 80 kg). Warto pamiętać, że odczuwalna twardość może nieco różnić się w zależności od wagi użytkownika oraz jego indywidualnych preferencji.

Zbyt miękki materac nie daje odpowiedniego podparcia, sprawia, że w czasie snu mimowolnie będziemy poszukiwać najwygodniejszej pozycji, a po przebudzeniu możemy odczuwać ból w dolnym odcinku kręgosłupa oraz ból karku. Gdy materac będzie zbyt twardy, spowoduje zmiany w górnej części kręgosłupa i nie pozwoli na komfortowy sen.

Materace sprężynowe 160×200

Jednym z najpopularniejszych typów materacy w naszej ofercie są materace sprężynowe. Przez wiele lat było to standardowe rozwiązanie stosowane przez producentów łóżek. Klasyczny materac sprężynowy jest dość wytrzymały i zapewnia dobre podparcie ciała w czasie snu. W łóżku dwuosobowym lepiej sprawdzi się jednak materac kieszeniowy lub typu MultiPocket. Gęstsze rozłożenie sprężyn zapewnia lepsze odparcie punktowe. Sprężyny umieszczone w oddzielnych kieszonkach mają jeszcze jedną zaletę – nie przesuwają się wraz z każdym ruchem użytkownika. Cicha praca gwarantuje spokojniejszy sen, ponieważ partner, który zmienia pozycję czy wcześniej wstaje, nie budzi drugiej osoby.

Materace bonelowe posiadają wypełnienia łączące sprężyny i różne pianki. Ich zaletą jest przede wszystkim wyższy stopień twardości i brak odkształcania się powierzchni materaca pod naciskiem. Zalecane są one osobom, które ważą powyżej 80 kg lub preferują twardsze podłoże podczas snu.

Materace piankowe 160×200

Materace z wypełnieniem piankowym (lateksowe, wysokoelastyczne, termoelastyczne) redukują siłę nacisku i lepiej podpierają ciało wzdłuż kręgosłupa, dlatego często uznaje się, że zapewniają one wyższy komfort snu. W naszej ofercie przygotowaliśmy także nowoczesne materace piankowe z różnymi strefami twardości (3,5 lub nawet 7 stref). Materace 7-strefowe są najbardziej przyjazne dla sylwetki, ponieważ podzielone są aż na 7 różnych odcinków, które odpowiednio dopasowują się do sylwetki i gwarantują komfort poszczególnym partiom ciała (głowa, barki, lędźwie, miednica, uda, łydki, stopy).

Nie wiesz jaki wybrać materac? Napisz lub zadzwoń!