Senpo

Skontaktuj się z naszą obsługą
Facebook - Senpo
Instagram - Senpo
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Logowanie
Twój koszyk

Kategoria

Cena

Twardość materaca

Rozmiar

Producenci

Sortowanie

Kategoria

Cena

Producenci

Sortowanie

Materace nawierzchniowe

Nie jesteś w pełni zadowolony z obecnego materaca, a nie chcesz jeszcze wymieniać go na nowy? Pomyśl nad zakupem materaca nawierzchniowego. Rodzaj takiego materaca w dużym stopniu poprawi komfort i pomoże Twojemu ciału na regenerację po ciężkim dniu.

Wyświetlanie wszystkich 3 wyników

Materace nawierzchniowe

Materace nawierzchniowe, zwane też top materacami, topperami lub nakładkami na materace to materace do zadań specjalnych. Zazwyczaj wykorzystuje się je w celu zniwelowania niewygody podczas snu, powstałej w wyniku zużycia podstawowego materaca lub jego niewłaściwego doboru. Oczywiście nie jest to ich ostateczne przeznaczenie.

Materace nawierzchniowe to kilkucentymetrowe płaty pianek, które pozwalają podwyższyć jakość snu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo materace nawierzchniowe wykonane z wysokojakościowych pianek, które dobrane zgodnie z potrzebami, pozwolą spać zdrowo i wygodnie. Posiadamy nakładki na materac wykonane z pianki termoelastycznej, która reaguje na temperaturę ciała osoby śpiącej i zgodnie z nią reguluje swoją twardość. Pianka wysokoelastycza, którą również znajdziecie Państwo w ofercie materaców nawierzchniowych, to pianka o podwyższonej sprężystości, Gwarantuje ona doskonałe podparcie punktowe ciała, dzięki czemu regeneracja organizmu podczas snu jest maksymalna.

Wśród naszych materaców nawierzchniowych znajdują się także top materace lateksowe. Polecane są one w szczególności tym klientom, którzy potrzebują utwardzić podłoże snu. Wszystkie materace nawierzchniowe, oferowane przez nasz sklep posiadają estetyczne pokrowce, nadające się do prania w domu.

Kiedy stosować materac nawierzchniowy?

Jedną z sytuacji, kiedy możemy skorzystać z dobrodziejstw materaca nawierzchniowego, jest brak osobnej sypialni, a za łóżko służy nam kanapa w salonie. Tu warto podkreślić, że nawet najlepsza kanapa na dłuższą metę nie sprawdzi się jako długoletnie podłoże do snu. Kanapy, nawet te z wyższej półki w znakomitej większości wypełnione są albo sprężynami bonellowymi i obłożone cienką warstwą pianki tapicerskiej, albo całkowicie pianką. Pianka tapicerska, stosowana w kanapach to najprostszy rodzaj pianki, który z czasem ulega sporym odkształceniom, a po wieloletnim eksploatowaniu twardnieje i zaczyna się kruszyć. Jednak czasem bywa tak, że nie ma innego wyjścia i trzeba na tej odkształconej i niewygodnej kanapie spać. Wówczas z pomocą może przyjść materac nawierzchniowy, który rozłożony na powierzchni spalnej wyrówna ją i zapewni odpowiednią twardość oraz znacznie poprawi komfort snu, a w dzień można go zwinąć i schować w skrzyni kanapy.

Kolejnym zastosowaniem nakładki na materac jest renowacja materaca, który być może nadaje się już do wymiany, ale z jakichś przyczyn nie możemy jeszcze zakupić nowego. Jeśli nasz stary materac jest już wysłużony, posiada odgniecenia i nie zapewnia już takiego komfortu snu jak dawniej, to nakładka jest dobrym tymczasowym rozwiązaniem, które pozwoli nam odłożyć zakup materaca nawet na kilka lat.

Podobnie, jak w sytuacji opisanej powyżej, jeśli materac przestał odpowiadać potrzebom, np., objawiło nam się jakieś schorzenie kręgosłupa, którego nie było, gdy kupowaliśmy materac, nakładka wypełniona odpowiednią do potrzeb schorzenia pianką, zapewni nam lepszy jakościowo i zdrowszy sen.

Bywa też, że mimo starań nie uda nam się zakupić idealnego materaca i po kilku nocach spędzonych na nowym materacu wiemy już, iż niestety nie dokonaliśmy najszczęśliwszego wyboru, bo nowy materac jest zbyt twardy lub nazbyt miękki. Warto w takiej sytuacji przemyśleć zakup materaca nawierzchniowego, który współpracując z materacem właściwym, znacznie poprawi komfort snu.

Nie wiesz jaki wybrać materac? Napisz lub zadzwoń!