Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa

Filtruj oferty:

Producenci

Rozmiar łóżka

Rozmiar stelaża

Rozmiar materaca

Rozmiar kołdry

Twardość materaca

Rozmiar poduszki

Rodzaj kołdry AMZ

Rodzaj kołdry Tempur

Rodzaj kołdry Paradies

  

Materace o statusie wyrobu medycznego

Materace o statusie wyrobu medycznego zapewniają mocne i solidne podparcie kręgosłupa, tym samym odciążając mięśnie i zapewniając ciału optymalną regenerację podczas snu.

Od 26 maja 2020r. zgodnie z nowelizacją Ustawy o wyrobach medycznych, nie można stosować zwrotów takich jak: materac rehabilitacyjny, materac ortopedyczny, materac medyczny, produkt medyczny. W zamian rekomendowane jest posługiwanie się określeniem – materac o statusie wyrobu medycznego lub wyrób medyczny.

Wyświetlanie 1–12 z 70 wynikówSkuteczny materac o statusie wyrobu medycznego – ulga i wygoda

Osobom, którym doskwierają problemy z kręgosłupem warto polecić wyrób medyczny z utwardzoną matą kokosową, która zapewnia podwyższoną twardość i mocne wsparcie. W przypadku materaca Hilding FANDANGO dodatkowo zastosowano warstwę filcu, natomiast  Hilding PASODOBLE poza matą kokosową wyposażony jest w warstwę sizalu, czyli wytrzymałego, naturalnego włókna z agawy. Oba materace wzbogacono elastyczną pianką Flexifoam, zapewniającą użytkownikom optymalną miękkość i dodatkową elastyczność. Dwustronny materac Hilding FANDANGO jest też zamknięty w antyalergicznym pokrowcu Medicott, wykonanym z miłej w dotyku, specjalnie impregnowanej tkaniny, która hamuje powstawanie pleśni.

Można powiedzieć, że każdy dobrze dobrany, wysokiej klasy materac wspiera dobrostan, a nawet zdrowie swojego użytkownika. Na przykład materac zapewniający właściwą przepuszczalność i cyrkulację powietrza wykazuje działanie antyalergiczne, zapobiegając rozwojowi pleśni i namnażaniu się roztoczy. A to nie tylko wpływa korzystnie na stan zdrowia osób zmagających się z alergiami wziewnymi, ale także zapobiega ich powstawaniu u osób całkowicie zdrowych. 

Nowelizacja ustawy o wyrobach medycznych

Istotnym elementem nowelizacji Ustawy o wyrobach medycznych jest nałożenie na producentów i dystrybutorów wyrobów medycznych obowiązków spełniania przepisów reklamowych. Dotyczą one przede wszystkim sposobu nazywania, oznakowania oraz opisu i instrukcji użytkowania wyrobu medycznego. Nowe wytyczne zakładają konieczność wprowadzenia obligatoryjnych elementów, które nie będą naruszać zapisów ustawy.

Na senpo.pl oraz w katalogach SENPO wprowadziliśmy zmiany odnoszące się do materacy znajdujących się w naszej ofercie, które uzyskały status wyrobu medycznego.

Nie będzie można stosować zwrotów takich jak: materac rehabilitacyjny, materac ortopedyczny, materac medyczny, produkt medyczny. W zamian rekomendowane jest posługiwanie się określeniem – materac o statusie wyrobu medycznego lub wyrób medyczny.

wyrób medyczny md ce

Każdy materac o statusie wyrobu medycznego powinien być oznaczony znakami CE i MD. To symbole deklaracji producenta oznaczające, że produkt jest zgodny z zasadniczymi wymaganiami zawartymi w unijnych dyrektywach i przepisach prawa.

Polecamy także nasze materace dla dzieci oraz pokrowce na materace!