Senpo

Skontaktuj się z naszą obsługą
Facebook - Senpo
Instagram - Senpo
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Logowanie
Twój koszyk

Kategoria

Cena

Twardość materaca

Rozmiar

Producenci

Sortowanie

Kategoria

Cena

Producenci

Sortowanie

Termoelastyczne

Wygodne materace termoelastyczne możesz zamówić w naszym sklepie internetowym lub w naszych salonach sprzedaży w miastach: Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra. Zobacz także poradnik: Jak wybrać materac?

Wyświetlanie 1–12 z 39 wyników

Materace Termoelastyczne

Laboratoriom NASA zawdzięczamy wiele rewolucyjnych wynalazków, które na stałe już towarzyszą nam w codziennym życiu. Pośród takich innowacji, jak niezarysowujące się szkła okularów, mysz komputerowa czy mammograf, zaszczytne miejsce zajmuje pianka termoelastyczna, znana także jako pianka Visco, pianka leniwa czy pianka z pamięcią.

Piankę termoelastyczną opracowano na potrzeby lotów kosmicznych w latach 70 XX wieku. Jej przeznaczeniem miało być amortyzowanie wstrząsów wywoływanych lądowaniem. Umiejscowiona w fotelach astronautów zapewniała komfort siedzenia oraz zapobiegała dolegliwościom bólowym, powodowanych wielogodzinnym przebywaniem w sztucznej atmosferze. Dzięki równomiernemu rozkładaniu masy i reakcji na temperaturę ciała wydawała się być materiałem idealnym, jednak nie wywołała zbytniego entuzjazmu w NASA i laboratoria podjęły badania nad innym materiałem.

Innowacyjną pianką zainteresowały się jednak laboratoria medyczne pracujące nad materiałem, który ograniczyłby zagrożenie wystąpienia odleżyn u osób przewlekle chorych. Pianka została udoskonalona i blisko 40 lat temu trafiła do renomowanych szpitali. Z czasem z dobrodziejstw pianki termoelastycznej korzystały już niemal wszystkie placówki medyczne, a także wykorzystywać zaczęli ją producenci materaców używanych w domach.

Pianka termoelastyczna zwana jest pianką z pamięcią lub pianką leniwą. Nazwa ta wynika ze szczególnych cech pianki, objawiających się umiejętnością zapamiętywania kształtu ciała. Cecha ta doskonale sprawdza się w przypadku materaca użytkowanego przez dwie osoby. Dzięki zapamiętywaniu kształtu oraz powolnemu powracaniu do pierwotnego stanu, osoby śpiące na materacu nie czują drgań materaca podczas zmiany pozycji drugiej osoby.

Szczególną i unikalną cechą pianki termoelastycznej jest reakcja na temperaturę ciała osoby śpiącej. To właściwość, dzięki której materace termoelastyczne podbiły rynek i doskonale sprawdzają się nie tylko w rehabilitacji osób cierpiących na rozmaite schorzenia kręgosłupa i tych mających problemy z krążeniem krwi, ale świetnie spisują się jako materace prozdrowotne w przypadku osób zupełnie zdrowych. Pianka pod wpływem temperatury zwalnia lub zwiększa nacisk na ciało. Tam, gdzie odczytuje podwyższoną temperaturę, mięknie, zwalniając ucisk, w miejscach, w których ciało jest chłodniejsze, pianka twardnieje. Regulacja nacisku pozwala usprawnić krążenie krwi, łagodzi dolegliwości bólowe oraz pozwala uniknąć odrętwień.

Porowata struktura pianki zapewnia materacowi doskonałą wentylację. Z tego powodu materace termoelastyczne zajmują wysoką pozycję w rankingu higieniczności snu.

Zobacz także poradniki:

Jak wybrać materac?

Jaki materac dla dziecka? 

Nie wiesz jaki wybrać materac? Napisz lub zadzwoń!