Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa

Filtruj oferty:

Kategoria

Marka

Rozmiar łóżka

Rozmiar materaca

  • Pokaż więcej

Preferowana twardość

Wysokość materaca

Rozmiar poduszki

Typ poduszki

Typ poszycia

Typ wypełnienia

Typ cieplny

Rozmiar kołdry

Rozmiar stelaża

Wysokość stelaża

Kolor

Możliwe modyfikacje

antyalergiczny

wyrób medyczny

uchwyt transportowy

dwustronny

suwak

z pojemnikiem

  

Materace Termoelastyczne

Pianka termoelastyczna stworzona została w laboratoriach NASA w latach siedemdziesiątych poprzedniego wieku, na potrzeby lotów kosmicznych. Umiejscowiona była w fotelach astronautów i jej zadaniem była amortyzacja ciała i ochrona przed bólem podczas lądowania. Znana jako pianka Visco lub pianka memory, czyli zachowująca pamięć, wspaniale sprawdza się również w materacach. Równomierny rozkład masy i reakcja pianki na temperaturę ciała to jej podstawowe zalety, które chętnie wykorzystują dziś producenci najlepszych materaców.

 

Wyświetlanie 1–12 z 47 wynikówMaterac termoelastyczny

Materace termoelastyczne pojawiły się najpierw w amerykańskich szpitalach, ponieważ doskonale sprawdzały się jako środek zapobiegający odleżynom. Z czasem, zaczęto je powszechnie stosować w służbie zdrowia, jak również w warunkach domowych. Materace z pianki termoelastycznej mają szczególną zaletę – potrafią zapamiętywać kształt ciała człowieka. Można więc spać na takim materacu w pełni komfortowo również we dwoje. Pianka bardzo powoli powraca do swojego normalnego kształtu, dzięki czemu druga osoba nie czuje drgań związanych chociażby z przewracaniem się na drugi bok.

Jakie materace z pianki termoelastycznej można u nas kupić?

Współpracujemy z najlepszymi producentami materaców, dzięki czemu w naszej ofercie znajdują się materace:

Materace z pianki termoelastycznej – działanie prozdrowotne

Dzięki dostosowywaniu się do temperatury ciała śpiącej osoby, materace termoelastyczne podbiły rynek medyczny. Wspaniale sprawdzają się u osób z problemami z kręgosłupem, skazanych na długotrwałe leżenie, czy też cierpiących na kłopoty z krążeniem. Można je z powodzeniem traktować jako materace prozdrowotne dla osób zdrowych.

Jak działają materace z pianką memory?

Pod wpływem działania temperatury, pianka zwalnia lub zwiększa swój nacisk na ciało. W miejscach, w których odczuwa podwyższoną temperaturę, pianka mięknie i zwalnia swój ucisk, zaś w miejscach chłodniejszych pianka twardnieje. Pianka memory poprawia krążenie krwi, łagodzi odrętwienia, czy dolegliwości bólowe. Jest to wspaniały wybór dla całej rodziny.

Materace z pianki memory są materacami z najwyższej półki materaców piankowych. Zarówno materac termoelastyczny, jak i materac memory są nie tylko doskonałym podłożem do snu, ale też świetnym narzędziem, dzięki któremu można profilaktycznie zadbać o kręgosłup.

Serdecznie polecamy nasz szeroki asortyment materaców termoelastycznych.

 

Sprawdź też nasze materace dla dzieci oraz pokrowce na materace!