Senpo

Skontaktuj się z naszą obsługą
Facebook - Senpo
Instagram - Senpo

Kategoria

Cena

Twardość materaca

Rozmiar

Producenci

Sortowanie

Kategoria


Warning: trim() expects parameter 1 to be string, array given in /home/materac/domains/senpo.pl/public_html/wp-includes/option.php on line 33

pa_rozmiar

Twardość

Producenci

Cena

Dodatkowe

Termoelastyczne

Wygodne materace termoelastyczne możesz zamówić w naszym sklepie internetowym lub w naszych salonach sprzedaży w miastach: Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra. Zobacz także poradnik: Jak wybrać materac?

Wyświetlanie 1–12 z 24 wyników

Materace Termoelastyczne

Laboratoriom NASA zawdzięczamy wiele rewolucyjnych wynalazków, które na stałe już towarzyszą nam w codziennym życiu. Pośród takich innowacji, jak niezarysowujące się szkła okularów, mysz komputerowa czy mammograf, zaszczytne miejsce zajmuje pianka termoelastyczna, znana także jako pianka Visco, pianka leniwa czy pianka z pamięcią.

Piankę termoelastyczną opracowano na potrzeby lotów kosmicznych w latach 70 XX wieku. Jej przeznaczeniem miało być amortyzowanie wstrząsów wywoływanych lądowaniem. Umiejscowiona w fotelach astronautów zapewniała komfort siedzenia oraz zapobiegała dolegliwościom bólowym, powodowanych wielogodzinnym przebywaniem w sztucznej atmosferze. Dzięki równomiernemu rozkładaniu masy i reakcji na temperaturę ciała wydawała się być materiałem idealnym, jednak nie wywołała zbytniego entuzjazmu w NASA i laboratoria podjęły badania nad innym materiałem.

Innowacyjną pianką zainteresowały się jednak laboratoria medyczne pracujące nad materiałem, który ograniczyłby zagrożenie wystąpienia odleżyn u osób przewlekle chorych. Pianka została udoskonalona i blisko 40 lat temu trafiła do renomowanych szpitali. Z czasem z dobrodziejstw pianki termoelastycznej korzystały już niemal wszystkie placówki medyczne, a także wykorzystywać zaczęli ją producenci materaców używanych w domach.

Pianka termoelastyczna zwana jest pianką z pamięcią lub pianką leniwą. Nazwa ta wynika ze szczególnych cech pianki, objawiających się umiejętnością zapamiętywania kształtu ciała. Cecha ta doskonale sprawdza się w przypadku materaca użytkowanego przez dwie osoby. Dzięki zapamiętywaniu kształtu oraz powolnemu powracaniu do pierwotnego stanu, osoby śpiące na materacu nie czują drgań materaca podczas zmiany pozycji drugiej osoby.

Szczególną i unikalną cechą pianki termoelastycznej jest reakcja na temperaturę ciała osoby śpiącej. To właściwość, dzięki której materace termoelastyczne podbiły rynek i doskonale sprawdzają się nie tylko w rehabilitacji osób cierpiących na rozmaite schorzenia kręgosłupa i tych mających problemy z krążeniem krwi, ale świetnie spisują się jako materace prozdrowotne w przypadku osób zupełnie zdrowych. Pianka pod wpływem temperatury zwalnia lub zwiększa nacisk na ciało. Tam, gdzie odczytuje podwyższoną temperaturę, mięknie, zwalniając ucisk, w miejscach, w których ciało jest chłodniejsze, pianka twardnieje. Regulacja nacisku pozwala usprawnić krążenie krwi, łagodzi dolegliwości bólowe oraz pozwala uniknąć odrętwień.

Porowata struktura pianki zapewnia materacowi doskonałą wentylację. Z tego powodu materace termoelastyczne zajmują wysoką pozycję w rankingu higieniczności snu.

Zobacz także poradniki:

Jak wybrać materac?

Jaki materac dla dziecka? 

Nie wiesz jaki wybrać materac? Napisz lub zadzwoń!