header_ico Ponad 10 lat doświadczenia
header_ico Zawsze darmowa dostawa
header_ico 13 salonów stacjonarnych

Filtruj oferty:

pokaż pomocnika bloków

Producenci

Rozmiar łóżka

  Rozmiar stelaża

   Rozmiar materaca

   Twardość materaca

   Rozmiar kołdry

    Rozmiar poduszki

      Rodzaj kołdry AMZ

       Rodzaj kołdry Tempur

        Rodzaj kołdry Animex

         Rodzaj kołdry Paradies

          Rodzaj kołdry Senpo

             

           Materace Termoelastyczne

           Piankę termoelastyczną stworzono w laboratoriach NASA w latach siedemdziesiątych poprzedniego wieku, na potrzeby lotów kosmicznych. Umiejscowiona była w fotelach astronautów i jej zadaniem była amortyzacja ciała i ochrona przed bólem podczas lądowania. Znana jako pianka Visco lub pianka zachowująca pamięć, wspaniale sprawdza się również w materacach. Równomierny rozkład masy i reakcja pianki na temperaturę ciała to jej podstawowe zalety, które chętnie wykorzystują dziś producenci najlepszych materaców.

           Wyświetlanie 1–12 z 33 wyników           Materace termoelastyczne

           Materace termoelastyczne pojawiły się najpierw w amerykańskich szpitalach, ponieważ doskonale sprawdzały się jako środek zapobiegający odleżynom. Z czasem, zaczęto je powszechnie stosować w służbie zdrowia, jak również w warunkach domowych. Pianka termoelastyczna ma szczególną zaletę – potrafi zapamiętywać kształt ciała człowieka. Można więc sprać na takim materacu w pełni komfortowo również we dwoje. Pianka bardzo powoli powraca do swojego normalnego kształtu, dzięki czemu druga osoba nie czuje drgań związanych chociażby z przewracaniem się na drugi bok.

           Jakie materace termoelastyczne można u nas kupić?

           Współpracujemy z najlepszymi producentami materaców, dzięki czemu w naszej ofercie znajdują się materace:

           Materace prozdrowotne

           Dzięki dostosowywaniu się do temperatury ciała śpiącej osoby, materace termoelastyczne podbiły rynek medyczny. Wspaniale sprawdzają się u osób z problemami z kręgosłupem, skazanych na długotrwałe leżenie, czy też cierpiących na kłopoty z krążeniem. Można je z powodzeniem traktować jako materace prozdrowotne dla osób zdrowych.

           Jak działają materace termoelastyczne?

           Pod wpływem działania temperatury, pianka zwalnia lub zwiększa swój nacisk na ciało. W miejscach, w których odczuwa podwyższoną temperaturę, pianka mięknie i zwalnia swój ucisk, zaś w miejscach chłodniejszych pianka twardnieje. Pianka termoelastyczna poprawia krążenie krwi, łagodzi odrętwienia, czy dolegliwości bólowe. Jest to wspaniały wybór dla całej rodziny. Serdecznie polecamy nasz szeroki asortyment materaców termoelastycznych.