Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa
Salony stacjonarne - otwarte

Filtruj oferty:

pokaż pomocnika bloków

Producenci

Rozmiar łóżka

  Rozmiar stelaża

   Rozmiar materaca

   Rozmiar kołdry

    Twardość materaca

      

    Materace Termoelastyczne

    Piankę termoelastyczną stworzono w laboratoriach NASA w latach siedemdziesiątych poprzedniego wieku, na potrzeby lotów kosmicznych. Umiejscowiona była w fotelach astronautów i jej zadaniem była amortyzacja ciała i ochrona przed bólem podczas lądowania. Znana jako pianka Visco lub pianka zachowująca pamięć, wspaniale sprawdza się również w materacach. Równomierny rozkład masy i reakcja pianki na temperaturę ciała to jej podstawowe zalety, które chętnie wykorzystują dziś producenci najlepszych materaców.

    Wyświetlanie 1–12 z 37 wyników    Materace termoelastyczne

    Materace termoelastyczne pojawiły się najpierw w amerykańskich szpitalach, ponieważ doskonale sprawdzały się jako środek zapobiegający odleżynom. Z czasem, zaczęto je powszechnie stosować w służbie zdrowia, jak również w warunkach domowych. Pianka termoelastyczna ma szczególną zaletę – potrafi zapamiętywać kształt ciała człowieka. Można więc sprać na takim materacu w pełni komfortowo również we dwoje. Pianka bardzo powoli powraca do swojego normalnego kształtu, dzięki czemu druga osoba nie czuje drgań związanych chociażby z przewracaniem się na drugi bok.

    Jakie materace termoelastyczne można u nas kupić?

    Współpracujemy z najlepszymi producentami materaców, dzięki czemu w naszej ofercie znajdują się materace:

    Materace prozdrowotne

    Dzięki dostosowywaniu się do temperatury ciała śpiącej osoby, materace termoelastyczne podbiły rynek medyczny. Wspaniale sprawdzają się u osób z problemami z kręgosłupem, skazanych na długotrwałe leżenie, czy też cierpiących na kłopoty z krążeniem. Można je z powodzeniem traktować jako materace prozdrowotne dla osób zdrowych.

    Jak działają materace termoelastyczne?

    Pod wpływem działania temperatury, pianka zwalnia lub zwiększa swój nacisk na ciało. W miejscach, w których odczuwa podwyższoną temperaturę, pianka mięknie i zwalnia swój ucisk, zaś w miejscach chłodniejszych pianka twardnieje. Pianka termoelastyczna poprawia krążenie krwi, łagodzi odrętwienia, czy dolegliwości bólowe. Jest to wspaniały wybór dla całej rodziny.

    Materace z pianki termoelastycznej i z pianki memory są materacami z najwyższej półki materaców piankowych. Zarówno materac termoelastyczny, jak i materac memory są nie tylko doskonałym podłożem do snu, ale też świetnym narzędziem, dzięki któremu można profilaktycznie zadbać o kręgosłup.

    Serdecznie polecamy nasz szeroki asortyment materaców termoelastycznych.