Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa
Salony stacjonarne - otwarte

Filtruj oferty:

pokaż pomocnika bloków

Producenci

Rozmiar łóżka

Rozmiar stelaża

Rozmiar materaca

Rozmiar kołdry

Twardość materaca

Rozmiar poduszki

Rodzaj kołdry AMZ

Rodzaj kołdry Tempur

Rodzaj kołdry Animex

Rodzaj kołdry Paradies

  

Materace Termoelastyczne

Piankę termoelastyczną stworzono w laboratoriach NASA w latach siedemdziesiątych poprzedniego wieku, na potrzeby lotów kosmicznych. Umiejscowiona była w fotelach astronautów i jej zadaniem była amortyzacja ciała i ochrona przed bólem podczas lądowania. Znana jako pianka Visco lub pianka zachowująca pamięć, wspaniale sprawdza się również w materacach. Równomierny rozkład masy i reakcja pianki na temperaturę ciała to jej podstawowe zalety, które chętnie wykorzystują dziś producenci najlepszych materaców.

Wyświetlanie 1–12 z 65 wynikówMaterace termoelastyczne

Materace termoelastyczne pojawiły się najpierw w amerykańskich szpitalach, ponieważ doskonale sprawdzały się jako środek zapobiegający odleżynom. Z czasem, zaczęto je powszechnie stosować w służbie zdrowia, jak również w warunkach domowych. Pianka termoelastyczna ma szczególną zaletę – potrafi zapamiętywać kształt ciała człowieka. Można więc spać na takim materacu w pełni komfortowo również we dwoje. Pianka bardzo powoli powraca do swojego normalnego kształtu, dzięki czemu druga osoba nie czuje drgań związanych chociażby z przewracaniem się na drugi bok.

Jakie materace termoelastyczne można u nas kupić?

Współpracujemy z najlepszymi producentami materaców, dzięki czemu w naszej ofercie znajdują się materace:

Materace prozdrowotne

Dzięki dostosowywaniu się do temperatury ciała śpiącej osoby, materace termoelastyczne podbiły rynek medyczny. Wspaniale sprawdzają się u osób z problemami z kręgosłupem, skazanych na długotrwałe leżenie, czy też cierpiących na kłopoty z krążeniem. Można je z powodzeniem traktować jako materace prozdrowotne dla osób zdrowych.

Jak działają materace termoelastyczne?

Pod wpływem działania temperatury, pianka zwalnia lub zwiększa swój nacisk na ciało. W miejscach, w których odczuwa podwyższoną temperaturę, pianka mięknie i zwalnia swój ucisk, zaś w miejscach chłodniejszych pianka twardnieje. Pianka termoelastyczna poprawia krążenie krwi, łagodzi odrętwienia, czy dolegliwości bólowe. Jest to wspaniały wybór dla całej rodziny.

Materace z pianki termoelastycznej i z pianki memory są materacami z najwyższej półki materaców piankowych. Zarówno materac termoelastyczny, jak i materac memory są nie tylko doskonałym podłożem do snu, ale też świetnym narzędziem, dzięki któremu można profilaktycznie zadbać o kręgosłup.

Serdecznie polecamy nasz szeroki asortyment materaców termoelastycznych.