Senpo

Skontaktuj się z naszą obsługą
Facebook - Senpo
Instagram - Senpo
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Logowanie
Twój koszyk

Kategoria

Cena

Twardość materaca

Rozmiar

Producenci

Sortowanie

Kategoria

Cena

Producenci

Sortowanie

Materace sprężynowe

Materace sprężynowe dzielą się na kilka typów w zależności od rodzaju sprężyn. Najpopularniejsze z nich to materace na sprężynie kieszeniowej, gdzie każda sprężynka jest umieszczona w osobnej kieszonce. Oprócz tego rodzaju sprężyn istnieją bardziej zaawansowane systemy sprężyn – Multipocket, oraz InterActive, w których zagęszczenie pojedynczych sprężynek na metr kwadratowy jest nawet o kilka razy większe.

Materace te charakteryzują się wysoką elastycznością punktową i dokładnym dopasowywaniem się do ciała. Dodatkową zaletą takich modeli jest fakt, że ruszając się na łóżku podczas snu nie budzimy swojego partnera, ponieważ każda sprężynka działa i reaguje na nasze ruchy oddzielnie, nie naruszając struktury i pozycji innych sprężyn.

Wyświetlanie 1–12 z 24 wyników

Materace sprężynowe to materace pełne zalet, gdyż nadają się do spania niemal dla każdego z nas. Dzielimy je na dwie zasadnicze grupy – materace bonelowe i kieszonkowe. Kieszeniowe można jeszcze pogrupować na materace Multipocket oraz Interactive.

Materace sprężynowe zbudowane są ze sprężyn wykonanych z drutu wysokowęglowego o średnicy od 2 do 2.5 mm. Niektórzy producenci do produkcji formatek materacowych używają także drutu tytanowego. Niezależnie od materiału sprężyny są odporne na korozję, a ich wysoka sprężystość gwarantuje odporność na złamania i odkształcenia.

Sprężyny jednak nigdy nie występują w materacach samotnie i zawsze obłożone są piankami. W zależności od rodzaju materaca pracę sprężyn może wspomagać pianka termo lub wysokoelastyczna, lateks, pianka kokosowa czy rozmaite hybrydy tychże.

W dobie szybko rozwijających się technologii, metod i nowoczesnych materiałów, powoli odchodzi się od tego tradycyjnego wypełnienia materaców, jednak nadal znajdują one swoich odbiorców.

Materace bonelowe zbudowane są ze sprężyn typu bonell, czyli sprężyn połączonych ze sobą za pomocą drutu spiralnego. Jako że mają one większą średnicę niż sprężyny kieszeniowe, do wypełnienia materaca stosuje się ich mniej. Zazwyczaj jest do 110 sprężyn na m2. Materace bonelowe nie posiadają stref twardości, dlatego doskonale nadają się dla dzieci, które szybko rosną i strefy twardości nie byłyby dostosowane do zmian w budowie ciała dziecka.

Materace kieszeniowe to materace wypełnione sprężynami osadzonymi w woreczkach (kieszonkach). Są to sprężyny o niewielkiej średnicy, dlatego w standardowym materacu kieszeniowym znajdziemy ich ok. 250 sztuk na m2. Sprężyny, dzięki umieszczeniu ich w osobnych woreczkach, wykazują znacznie wyższą sprężystość punktową od materaców typu bonel. Kieszenie wygłuszają pracę sprężyn, dlatego sen na tym typie materaca jest cichy i przyjemny. Materace kieszeniowe świetnie spisują się w przypadku osób o wyższej wadze. Ten typ materaców to zazwyczaj materace strefowe. 5 do 7 stref twardości, regulowanej przez twardość sprężyn, zapewnia doskonale podparcie ciała, zgodne z anatomią kręgosłupa.

Materace Multipocket to materace kieszeniowe o zwiększonej ilości sprężyn. W materacu Multipocket znajdziemy 500 sprężyn na m2. O ile na materacach kieszeniowych śpi się doskonale, to na materacu Multipocket sen jest wyśmienity. Ten typ materaców także jest wzbogacony i strefy ortopedyczne, co w połączeniu z dużą ilością sprężyn czyni sen niebywale komfortowym.

Materace Interactive to nowa generacja materaców kieszeniowych. Wnętrze materaca wypełnione jest, zamkniętymi w osobnych kieszeniach, sprężynami o dwóch różnych wysokościach i średnicach. Dzięki innowacyjnemu połączeniu sprężyn o różnych wysokościach udało się stworzyć doskonałą sprężystość punktową. Materace Interactive to materace integrujące się z ciałem osoby śpiącej i idealnie je wspierające.

Nie wiesz jaki wybrać materac? Napisz lub zadzwoń!