Senpo

Skontaktuj się z naszą obsługą
Facebook - Senpo
Instagram - Senpo
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Logowanie
Twój koszyk

Kategoria

Cena

Twardość materaca

Rozmiar

Producenci

Sortowanie

Kategoria

Cena

Producenci

Sortowanie

Bonelowe

Materace bonelowe to materace, które chwalą sobie osoby o większej wadze. Dla podniesienia komfortu snu wkład bonelowy wzbogacany jest o rozmaite pianki. Materace bonelowe z racji zastosowania sprężyn o jednolitej twardości nie posiadają stref twardości występujących w większości materaców innych typów.

Wyświetlanie jednego wyniku

Sprężyna bonel to jeden z komponentów, jakie używane są w materacach niemal od początków ich powstania. Sprężyna typu bonel jest to sprężyna o kształcie klepsydry, wykonana z drutu wysokowęglowego o średnicy od 2 do 2.5 mm. W materacu połączona jest ona szeregowo z resztą sprężyn drutem spiralnym, którego zadaniem jest utrzymanie sprężyn na miejscu oraz wspomaganie ich elastyczności. W materacu bonelowym znajduje się zazwyczaj do 110 sprężyn na m2.

Obecnie sprężyny bonelowe powoli ustępują miejsca nowszym technologiom i innowacyjnym materiałom wypełniającym materace, niemniej nadal są one dość popularne i to nie tylko z powodu przystępnej ceny, choć ta, przyznać trzeba, jest bardzo przyjazna portfelom klientów, a z powodu swoich licznych zalet.

Materace bonelowe, z racji zastosowania sprężyn o jednakowej sprężystości, nie posiadają stref twardości występujących w większości materaców innych typów. Materac o jednolitej twardości na całej powierzchni świetnie sprawdza się w przypadku starszych dzieci. Każde z dzieci rozwija się innym tempie, zatem w żadnym materacu nie udałoby się zastosować, odpowiadających indywidualnym wymaganiom dziecięcego ciała, stref. Tak więc materace bonelowe można z pełną odpowiedzialnością zadedykować dzieciom.

Kolejną grupą, do której adresowane są materace bonelowe to ludzie niecierpiący na żadne schorzenia kręgosłupa. Osobom niewymagającym specjalistycznych, rehabilitacyjnych materaców, bonelowy zapewni wygodny i przyjemny sen.

Materace bonelowe to materace, które chwalą sobie osoby o większej wadze. Sprężyny zapewniają elastyczność powierzchniową, czyli ciężar ciała nie obciąża tylko sprężyn znajdujących się bezpośrednio pod nim, a rozkładany jest promieniście na całą powierzchnię materaca. Dzięki temu napór sprężyn na ciało również nie jest bezpośredni, sprężyny nie zapadają się pod ciężarem ciała, a jedynie łagodnie uginają, wspomagane przez resztę połączonych ze sobą sprężyn.

Dla podniesienia komfortu snu wkład bonelowy wzbogacany jest o rozmaite pianki. Pianki posiadające własne unikalne cechy, pozwalają spełnić wyższe oczekiwania klientów, poszukujących materaca, na którym można spać wygodnie i zdrowo.

Nie wiesz jaki wybrać materac? Napisz lub zadzwoń!