Senpo

Skontaktuj się z naszą obsługą
Facebook - Senpo
Instagram - Senpo
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Logowanie
Twój koszyk

Kategoria

Cena

Twardość materaca

Rozmiar

Producenci

Sortowanie

Kategoria

Cena

Producenci

Sortowanie

InterActive

Materace InterActive to materace wypełnione dwoma rodzajami sprężyn różniących się między sobą średnicą i wysokością. Ułożenie sprężyn powoduje, że materac InterActive mają cechy podobne do materacy piankowych. Stopniowo uginające się sprężyny pozwalają materacowi łagodnie zintegrować się z ciałem osoby leżącej – zapewniając komfort i wygodę.

Wyświetlanie wszystkich 2 wyników

Materace InterActive to najmłodsze dziecko w rodzinie materaców sprężynowych. Po materacach bonelowych i późniejszych kieszeniowych, z których wyewoluowały z kolei materace Multipocket przyszła kolej na sprężyny InterActive.

Materace InterActive to materace wypełnione dwoma rodzajami sprężyn różniących się między sobą średnicą i wysokością. Sprężyny ułożone w materacu są rzędami wyższe i szersze, na przemian z niższymi i węższymi i podobnie jak w materacach kieszeniowych, każda z nich znajduje się w osobnym woreczku.

Co daje taki układ sprężyn?

Te wyższe biorą na siebie pierwszy, nacisk ciała, który jest zazwyczaj najsilniejszy, a później dzielą się nim ze sprężynkami niższymi i węższymi, które pomagają rozładować siłę nacisku na materac. Stopniowo uginające się sprężyny pozwalają materacowi łagodnie zintegrować się z ciałem osoby leżącej.

Wobec czego wrażenia powodowane przez sprężyny InterActive są łudząco podobne do tych, jakie wywołują materace piankowe.

Materace InterActive, choć przypominają materace piankowe, to jednak wykazują inne, właściwe tylko sprężynom cechy. Cechą charakterystyczną sprężyn kieszeniowych jest wybitna elastyczność punktowa. Im sprężyn więcej tym owa elastyczność wyższa, w przypadku materaców InterActive mówimy o naprawdę dużej ilości sprężyn, bo aż do 1000 na m2 oraz o różnych wysokościach tychże, co jak już wiadomo, nie jest bez znaczenia.

Materace InterActie dedykowane są sypialniom partnerskim. To materace doskonałe do spania dla dwóch osób, nawet tych o znacznej różnicy wag. Wysoka elastyczność punktowa jest gwarancją snu niezakłócanego przez ruchy drugiej osoby. Partnerzy nie czują tego, że jedno z nich się wierci, przekręca z boku na bok czy wstaje, gdyż nacisk kładziony jest na poszczególne sprężyny, a nie na całą powierzchnię materaca.

Ciało człowieka posiada cięższe i lżejsze strefy, które wywierają różny nacisk na materac. Dlatego w wielu materacach, także InterActie, spotkamy się z 7 strefowym podziałem, gdzie każda ze stref wywiera inny nacisk na ciało. Dzięki zastosowaniu stref twardości materac może zapewnić ciału ergonomiczne podparcie zgodne z anatomicznymi krzywiznami kręgosłupa.

Sprężyny InterActive obłożne są innowacyjnymi piankami, które świetnie współpracują z głównym wypelnieniem i wspomagają jego pracę.

Materace InterActive, choć wywodzą się z rodziny materaców kieszeniowych, prezentują znacznie wyższą klasę od swoich protoplastów i spełniają wymagania najbardziej wymagających klientów.

Nie wiesz jaki wybrać materac? Napisz lub zadzwoń!