Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa

Filtruj oferty:

Marka

Rozmiar łóżka

Rozmiar materaca

  • Pokaż więcej

Preferowana twardość

Wysokość materaca

Rozmiar poduszki

Typ poduszki

Typ poszycia

Typ wypełnienia

Typ cieplny

Rozmiar kołdry

Rozmiar stelaża

Wysokość stelaża

Kolor

Możliwe modyfikacje

antyalergiczny

wyrób medyczny

uchwyt transportowy

dwustronny

suwak

z pojemnikiem

  

Materace o statusie wyrobu medycznego 120x200

Materace z kategorią wyrobu medycznego o wymiarach 120×200 zapewniają solidne i trwałe podparcie dla kręgosłupa, co przyczynia się do złagodzenia napięcia mięśniowego oraz umożliwia optymalną regenerację organizmu podczas snu.

Nowelizacja Ustawy o wyrobach medycznych, wprowadzona od 26 maja 2020 r., zakazuje stosowania określeń takich jak “materac rehabilitacyjny”, “materac ortopedyczny” czy “materac medyczny”. Zaleca się natomiast używanie terminów takich jak “materac o statusie wyrobu medycznego” lub “wyrób medyczny”. Serdecznie zapraszamy również do zapoznania się z naszym pełnym asortymentem materacy do spania dostępnym w naszym sklepie.

Wyświetlanie 1–12 z 33 wynikówEfektywny materac 120×200 z kategorią wyrobu medycznego – wsparcie i komfort

Osobom z dolegliwościami kręgosłupa warto polecić wyroby medyczne z wykorzystaniem maty kokosowej, która zapewnia zwiększoną twardość i solidne wsparcie. W przypadku materaca Hilding FANDANGO dodano dodatkową warstwę filcu, natomiast Hilding PASODOBLE wyposażono w warstwę sizalu, pochodzącego z naturalnego i wytrzymałego włókna agawy. Oba modele materacy wzbogacono elastyczną pianką Flexifoam, zapewniającą optymalną miękkość i elastyczność. Dwustronny materac Hilding FANDANGO dodatkowo jest wyposażony w antyalergiczny pokrowiec Medicott, wykonany z miłej w dotyku tkaniny impregnowanej, która zapobiega tworzeniu się pleśni.

Każdy odpowiednio dobrany materac wysokiej jakości przyczynia się do dobrostanu użytkownika. Materace, które zapewniają właściwą przepuszczalność i cyrkulację powietrza, posiadają działanie antyalergiczne, zapobiegając namnażaniu się pleśni i roztoczy. Działa to korzystnie zarówno na zdrowie osób zmagających się z alergiami wziewnymi, jak i zapobiega powstawaniu alergii u osób zdrowych.

Nowelizacja ustawy o wyrobach medycznych

Istotnym aspektem nowych przepisów w ramach nowelizacji Ustawy o wyrobach medycznych jest wprowadzenie dodatkowych obowiązków dla producentów i dystrybutorów wyrobów medycznych dotyczących przepisów reklamowych. Te zmiany skupiają się głównie na sposobie nazewnictwa, oznakowania, opisu oraz instrukcjach użytkowania wyrobu medycznego. Nowe wytyczne wymagają wprowadzenia obligatoryjnych elementów, które muszą być zgodne z przepisami ustawy.

W związku z tym, na stronie senpo.pl oraz w katalogach SENPO dokonano zmian dotyczących materacy oferowanych w naszym asortymencie, które uzyskały status wyrobu medycznego.

Nie będzie można stosować zwrotów takich jak: materac rehabilitacyjny, materac ortopedyczny, materac medyczny, produkt medyczny. W zamian rekomendowane jest posługiwanie się określeniem – materac o statusie wyrobu medycznego lub wyrób medyczny.

wyrób medyczny md ce

Wszystkie materace, które posiadają status wyrobu medycznego, powinny być wyposażone w oznaczenia CE i MD. Te symbole stanowią deklarację producenta, informującą, że dany produkt spełnia podstawowe wymagania określone w unijnych dyrektywach oraz przepisach prawa.

Polecamy także nasze materace dla dzieci oraz pokrowce na materace!