Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa

Filtruj oferty:

Marka

Rozmiar łóżka

Rozmiar materaca

  • Pokaż więcej

Preferowana twardość

Wysokość materaca

Rozmiar poduszki

Typ poduszki

Typ poszycia

Typ wypełnienia

Typ cieplny

Rozmiar kołdry

Rozmiar stelaża

Wysokość stelaża

Kolor

Możliwe modyfikacje

antyalergiczny

wyrób medyczny

uchwyt transportowy

dwustronny

suwak

z pojemnikiem

  

Materace o statusie wyrobu medycznego 90x200

Materace z kategorią wyrobu medycznego 90×200 zapewniają stabilne i trwałe wsparcie dla kręgosłupa, co pomaga w odciążeniu mięśni i umożliwia optymalną regenerację ciała podczas snu.

Zmiany w przepisach, wprowadzone od 26 maja 2020 r. w ramach nowelizacji Ustawy o wyrobach medycznych, zakazują stosowania terminów takich jak “materac rehabilitacyjny”, “materac ortopedyczny”, czy “materac medyczny”. Zaleca się natomiast korzystanie z określenia “materac o statusie wyrobu medycznego” lub “wyrób medyczny”. Zapraszamy również do zapoznania się z naszym pełnym asortymentem materacy do spania w naszym sklepie.

Wyświetlanie 1–12 z 33 wynikówEfektywny materac 90×200 z kategorią wyrobu medycznego – wsparcie i komfort

Osobom borykającym się z problemy z kręgosłupem zaleca się korzystanie z wyrobów medycznych z matą kokosową o zwiększonej twardości, zapewniającej solidne wsparcie. Materac Hilding FANDANGO wyposażono dodatkowo w warstwę filcu, a Hilding PASODOBLE posiada warstwę sizalu, naturalnego i wytrzymałego włókna z agawy. Oba modele materacy wzbogacono elastyczną pianką Flexifoam, zapewniającą optymalną miękkość i elastyczność. Dwustronny materac Hilding FANDANGO posiada antyalergiczny pokrowiec Medicott, wykonany z przyjemnej w dotyku tkaniny impregnowanej, która zapobiega tworzeniu się pleśni.

Każdy dobrze dobrany, wysokiej klasy materac wspiera dobrostan. Materace, które zapewniają właściwą przepuszczalność i cyrkulację powietrza, mają działanie antyalergiczne, zapobiegając namnażaniu się pleśni i roztoczy. To nie tylko korzystnie wpływa na zdrowie osób cierpiących na alergie wziewne, ale także zapobiega powstawaniu alergii u osób zdrowych.

Nowelizacja ustawy o wyrobach medycznych

Istotnym aspektem nowych przepisów w ramach nowelizacji Ustawy o wyrobach medycznych jest wprowadzenie dodatkowych obowiązków dla producentów i dystrybutorów wyrobów medycznych dotyczących przepisów reklamowych. Te zmiany skupiają się głównie na sposobie nazewnictwa, oznakowania, opisu oraz instrukcjach użytkowania wyrobu medycznego. Nowe wytyczne wymagają wprowadzenia obligatoryjnych elementów, które muszą być zgodne z przepisami ustawy.

W związku z tym, na stronie senpo.pl oraz w katalogach SENPO dokonano zmian dotyczących materacy oferowanych w naszym asortymencie, które uzyskały status wyrobu medycznego.

Nie będzie można stosować zwrotów takich jak: materac rehabilitacyjny, materac ortopedyczny, materac medyczny, produkt medyczny. W zamian rekomendowane jest posługiwanie się określeniem – materac o statusie wyrobu medycznego lub wyrób medyczny.

wyrób medyczny md ce

Wszystkie materace, które posiadają status wyrobu medycznego, powinny być wyposażone w oznaczenia CE i MD. Te symbole stanowią deklarację producenta, informującą, że dany produkt spełnia podstawowe wymagania określone w unijnych dyrektywach oraz przepisach prawa.

Polecamy także nasze materace dla dzieci oraz pokrowce na materace!