Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa

Filtruj oferty:

Marka

Rozmiar łóżka

Rozmiar materaca

Preferowana twardość

Wysokość materaca

Rozmiar poduszki

Typ poduszki

Typ poszycia

Typ wypełnienia

Typ cieplny

Rozmiar kołdry

  • Pokaż więcej

Rozmiar stelaża

Wysokość stelaża

Kolor

Możliwe modyfikacje

antyalergiczny

wyrób medyczny

uchwyt transportowy

dwustronny

suwak

z pojemnikiem

MyAlpaca

Polska marka luksusowych tekstyliów z alpaki łączy nowoczesną wiedzę o tekstyliach z tradycyjnymi rzemiosłem, pięknym wzornictwem i dbałością o szczegóły, tworząc przy tym pościele dla najbardziej wymagających klientów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6MyAlpaca

Od 2014 roku w Krośnie na Podkarpaciu powstają ręcznie pikowane kołdry i poduszki wypełnione ekskluzywny włóknem alpaki.

Tradycja ręcznego pikowania kołder sięga czasów Gildii Krawców założonej w XIII wieku w Krakowie. Wraz gorseciarstwem i haftem, ręczne szycie pościeli, w tym poduszek i kołder, przekształciło się w zawód wymagający dużej wprawy i cierpliwości. Kołdry, poduszki i pościel były jednymi z najcenniejszych elementów posagu szlachcianki.

alpaki myalpaca

Kiedy w latach 60. XX wieku szyte maszynowo kołdry stały się szeroko dostępne, pikowanie ręczne, jako zawód, zaczęło odchodzić w zapomnienie. Na szczęście rzemiosło przeżywa teraz renesans, a odbiorcy coraz częściej szukają produktów trwałych, wykonanych z pieczołowitością, mających swoją historię i duszę.  Pod kołdrami MyAlpaca śpią, błogo otuleni klienci w ponad 15 krajach na świecie.

kołdra myalpaca producent

Spanie pod kołdrą z alpaki zapewnia wyjątkowy komfort snu i jest dla nas po prostu zdrowe. Włókno ma właściwości termoregulacyjne, nie zatrzymuje wilgoci i oddycha. Dzięki temu my nie przegrzewamy się w nocy, nie pocimy i śpimy głębiej. A przy tym jest hipoalergiczne.

wełna alpaki myalpaca

Kołdry z kolekcji MyAlpaca FARM&CRAFT są 100% naturalne, zapakowane w piękne ekologiczne kartonowe pudełka idealne na prezent.

opakowanie myalpaca