Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa

Filtruj oferty:

Marka

Rozmiar łóżka

Rozmiar materaca

Preferowana twardość

Wysokość materaca

Rozmiar poduszki

  • Pokaż więcej

Typ poduszki

Typ poszycia

Typ wypełnienia

Typ cieplny

Rozmiar kołdry

Rozmiar stelaża

Wysokość stelaża

Kolor

Możliwe modyfikacje

antyalergiczny

wyrób medyczny

uchwyt transportowy

dwustronny

suwak

z pojemnikiem

  

Poduszki 50x70

Poduszki 50×70 zdobywają coraz większe zainteresowanie. Obecnie wiele osób wybiera nieco mniejszą poduszkę (od lat najpopularniejsze były poduszki 70×80), która jest praktyczna i wygodna. W naszym sklepie znajdziesz bogatą gamę poduszek w rozmiarze 50×70, z wypełnieniami naturalnymi (puchowe, z pierza) oraz syntetycznymi (poduszki piankowe, termoelastyczne i inne). Wszystkie poduszki wyróżniają się wysoką jakością wykonania, która zapewnia trwałość i komfort niezbędny do zdrowego, spokojnego snu.

Wyświetlanie 1–12 z 90 wynikówPoduszka 50×70 – funkcjonalna i praktyczna

Poduszki 50×70 można zakupić zarówno do sypialni, jak i pokoju dziecięcego czy młodzieżowego. Dobrze sprawdzą się w łóżkach pojedynczych oraz podwójnych. Są praktyczne i uniwersalne, a ich rosnąca popularność sprawia, że nie ma problemu z dobraniem eleganckich powłoczek dopasowanych do poduszek w tym właśnie rozmiarze.

Obecnie nieco mniejsze poduszki mają wielu zwolenników, ponieważ przyjęło się, że dobre wsparcie dla kręgosłupa ma stanowić odpowiednio dobrany stelaż i materac. Sama poduszka odpowiada zaś przede wszystkim za podparcie głowy, odciążenie mięśni karku i barków. Może ona być więc nieco węższa niż to było przyjęte przed laty.

Dobierz idealną poduszkę dla siebie

Przy doborze poduszki duże znaczenie mają indywidualne przyzwyczajenia i pozycja, którą najczęściej przyjmujemy w czasie snu. Osoby, które często śpią na brzuchu, powinny wybiera niskie poduszki o wysokości około 5 cm (warto jednak pamiętać, że sen w takiej pozycji nie jest zdrowy). Wyższe poduszki (7-8 cm) to klasyczne rozwiązanie, które sprawdzi się u osób śpiących na plecach (taka pozycja jest najkorzystniejsza dla organizmu i utrzymania prawidłowej postawy). Osoby śpiące na boku, powinny wybierać wysoką poduszkę (10 lub więcej cm), która zapewni im lepsze wsparcie ciała.

Poduszka dekoracyjna 50×70

Poduszki dekoracyjne o wymiarach 50×70 są idealnym dodatkiem do salonu, sypialni czy też pokoju dziecięcego. Dostępne są w różnych kolorach, wzorach i materiałach, co pozwala na dopasowanie ich do każdego stylu wnętrza.

Poduszki do spania 50×70

Poduszki do spania o wymiarach 50×70 są jednymi z najczęściej wybieranych przez dorosłych ze względu na ich uniwersalny rozmiar. W zależności od preferencji, można wybierać spośród różnych rodzajów wypełnień, które mają wpływ na komfort snu oraz zdrowie kręgosłupa

Jakie wypełnienie wybrać?

Kolejną ważną kwestią jest wypełnienie poduszki. Wpływa ono na komfort snu oraz trwałość pościeli. Poduszka puchowa 50×70 to klasyczne rozwiązanie, które na pewno docenią użytkownicy ceniący komfort snu. Są one lekkie, bardzo miękkie i dobrze dopasowują się do głowy. Poduszka z pierza 50×70 jest nieco mniej komfortowa niż puchowa, ale ich cena jest niższa.

Dla osób, które obawiają się rozwoju roztoczy, bakterii i pleśni w puchu lub pierzu, dobrze sprawdzą się poduszki 50×70 z wypełnieniami syntetycznymi. Tańszą alternatywę stanowią włókna syntetyczne, a droższą pianki i wypełnienia lateksowe. Poduszki piankowe są bardzo sprężyste, dobrze dopasowują się do anatomicznych kształtów ciała i są antyalergiczne. Poduszki lateksowe są higieniczne, ale ich wadą jest słabsza wentylacja. Polecamy komfortowe poduszki termoelastyczne – taka pianka reaguje na temperaturę ciała, dlatego dobrze dopasowuje się do kształtu głowy i zapewnia idealne odciążenie mięśni barków i karku w czasie snu.