Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa

Filtruj oferty:

Marka

Rozmiar łóżka

Rozmiar materaca

Preferowana twardość

Wysokość materaca

Rozmiar poduszki

  • Pokaż więcej

Typ poduszki

Typ poszycia

Typ wypełnienia

Typ cieplny

Rozmiar kołdry

Rozmiar stelaża

Wysokość stelaża

Kolor

Możliwe modyfikacje

antyalergiczny

wyrób medyczny

uchwyt transportowy

dwustronny

suwak

z pojemnikiem

  

Poduszki 70x80

Poduszki 70×80 to podstawowy wymiar na polskim rynku, który bardzo wiele osób wybiera do swojej sypialni. Taka większa poduszka zapewnia doskonałe podparcie i komfort podczas snu, a popularność jej wymiaru sprawia, że bez problemu można znaleźć na rynku zestawy standardowej pościeli z dopasowanymi do niej poszewkami.

Wyświetlanie 1–12 z 89 wynikówPoduszki 70×80 – standardowe rozwiązanie

Poduszki 70×80 już od wielu lat są najpopularniejszym wymiarem w Polsce. Ich zaletą jest przede wszystkim funkcjonalność i zapewnienie miękkiego, wygodnego wsparcia dla głowy w czasie snu. Dobierane są zarówno do łóżek z materacami sprężynowymi czy kieszeniowymi, jak i nowoczesnych materaców lateksowych, piankowych bądź termoelastycznych. Duża poduszka 70×80 gwarantuje wsparcie dla głowy, dobrze odciąża mięśnie karku oraz barków. Dodatkowo, ułatwia przyjęcie prawidłowej postawy podczas snu, dzięki czemu kręgosłup nie jest zbyt obciążony, a nacisk powierzchni materaca nie powoduje bólu poszczególnych kręgów. Sen staje się wtedy zdrowy, spokojny i komfortowy, a rano budzimy się wypoczęci i pełni nowej energii.

Poduszki 70×80 z wsadem naturalnym

Klasyczne poduszki z puchu oraz pierza, o rozmiarze 70×80, od wielu lat były podstawowym wyposażeniem polskich sypialni. Puch cieszy się tak dużym zainteresowaniem ze względu na szeroki wachlarz swoich naturalnych cech. Jest ciepły, lekki i miękki, dlatego poduszka z takim wsadem gwarantuje komfort snu. Pod naciskiem głowy puch dopasowuje się do jej kształtów i zapewnia miękkie wsparcie. Pierze gęsie jest twardsze, dlatego w poduszkach stosuje się je nieco rzadziej niż w kołdrach. Najczęściej jest ono mieszane z droższym puchem, aby poduszka pozostała komfortowa, nie zbijała się i nie traciła swoich kształtów.

Poduszki 70×80 z wsadem syntetycznym

Poduszki z puchu i pierza nie są przyjazne dla alergików. Ten naturalny materiał niestety gromadzi roztocza kurzu, dlatego może powodować podrażnienia skóry i inne reakcje uczuleniowe. Pranie pierza i puchu jest trudne i wymaga odpowiedniego suszenia (najlepiej w pralni chemicznej), dlatego wiele osób woli wybrać poduszkę z wkładem syntetycznym. Poduszki lateksowe i piankowe są sprężyste i dobrze dopasowują się do anatomicznych kształtów, dlatego stanowią doskonałe podparcie dla mięśni barków i karku. Pianka termoelastyczna reaguje na ciepło ciała, dlatego poduszka z takim wkładem jest sprężysta i nie zmienia swoich kształtów w czasie eksploatacji. Wsady syntetyczne są antyalergiczne i pozwalają utrzymać wysoką higienę pościeli.

 

Mogą Cię też zainteresować poduszki anatomiczne oraz poduszka chłodząca z naszej oferty!