Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa

Filtruj oferty:

pokaż pomocnika bloków

Producenci

Rozmiar łóżka

Rozmiar stelaża

Rozmiar materaca

Twardość materaca

Rozmiar kołdry

Rozmiar poduszki

Rodzaj kołdry AMZ

Rodzaj kołdry Tempur

Rodzaj kołdry Animex

Rodzaj kołdry Paradies

Rodzaj kołdry Senpo

  

Poduszki o statusie wyrobu medycznego

Poduszki z certyfikatem potwierdzającym ich medyczne zastosowanie. Stworzone dla osób z problemami zdrowotnymi realizujących zalecenia lekarskie. Poduszki relaksujące i odprężające, poduszki do pracy i poduszki podróżne.

Wyświetlanie 1–12 z 17 wynikówpoduszka wyrób medyczny modelka

Poduszka o statusie wyrobu medycznego

wyrób medyczny md ceMasz problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa i poszukujesz poduszki, który będzie wygodna, zmniejszy ból i wspomoże prowadzoną rehabilitację? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając poduszkę o statusie wyrobu medycznego.

W tym celu sprawdź czy Twoje ciało właściwie się układa podczas snu. Materac i poduszka nie mogą być ani za miękkie, ani za twarde – powinny być do siebie dopasowane. Wystarczy położyć się na boku i sprawdzić, czy kręgosłup znajduje się w linii prostej, jeśli tak to Twoja pozycja snu jest odpowiednia, w przeciwnym razie należy wymienić poduszkę.

Poduszki które, doskonale się sprawdzają to modele posiadające tzw. piankę termoelastyczną (pianka, która pod wpływem temperatury ciała dopasowuje się do krzywizn, odpowiednio regulując ich położenie – w tym przypadku głowy), lateksową i elastyczną. Odpowiednio dobrane poduszki będące wyrobami medycznymi zapewniają stabilne podparcie dla głowy i odcinka szyjnego.

Wyniki najnowszych badań wskazują, iż rozmaite schorzenia kręgosłupa dotykają 80% społeczeństwa. Co gorsze, na problemy z kręgosłupem skarżą się już nie tylko osoby w podeszłym wieku, ale też ludzie bardzo młodzi. Z pewnością główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia. Niestety, wielu z nas, np. uczniowie nie będzie miało możliwości zrezygnować z siedzącego trybu życia, a jedynym czasem, jaki będzie mogło poświęcić swojemu zdrowiu to noc. W związku z tym warto zainteresować się naszą ofertą poduszek, które pozwolą zadbać o zdrowie w pracy, w podróży oraz w domu.

Wyroby medyczne, poduszki relaksujące i podróżne

W kolekcji poduszek o statusie wyrobu medycznego znajdziecie Państwo poduszki o właściwościach rehabilitacyjnych, relaksujących i odprężających oraz takie, które ułatwią funkcjonowanie poza domem – w podróży.

Idealne dopasowanie do zdrowej pozycji ciała

Wszystkie poduszki wypełnione są wysokoelastycznym materiałem, ściśle dopasowującym się do kształtu ciała, dzięki czemu idealnie podpierającym je w każdym punkcie. Każda z poduszek została wyprofilowana tak, aby idealnie dopasować się do ciała osoby z niej korzystającej, a co za tym idzie, aby zapewnić najwyższy komfort pracy i odpoczynku.

Pracuj i podróżuj w zdrowej pozycji

Kolekcja zawiera poduszki przeznaczone do wsparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa, które doskonale sprawdzą się podczas długich podróży autem lub odciążą kręgosłup w czasie pracy za biurkiem. Poduszki samochodowe pozwalają zniwelować dolegliwości bólowe oraz ograniczyć zbyt duże napięcie mięśni kręgosłupa podczas siedzenia.

Relaks i odprężenie 

Asortyment kolekcji obejmuje również poduszki pod nogi, pozwalające odpocząć zmęczonym nogom, poduszki podróżne, dzięki którym można odtworzyć namiastkę domowego komfortu poza domem i nawet w hotelowym łóżku zadbać o zdrowy sen. Te i wiele innych poduszek z kolekcji stworzone zostały po to, aby każdy z nas mógł wbrew wymogom współczesnego świata żyć i spać najzdrowiej, jak to tylko możliwe.

Nowelizacja ustawy o wyrobach medycznych

Istotnym elementem nowelizacji Ustawy o wyrobach medycznych jest nałożenie na producentów i dystrybutorów wyrobów medycznych obowiązków spełniania przepisów reklamowych. Dotyczą one przede wszystkim sposobu nazywania, oznakowania oraz opisu i instrukcji użytkowania wyrobu medycznego. Nowe wytyczne zakładają konieczność wprowadzenia obligatoryjnych elementów, które nie będą naruszać zapisów ustawy.

Na senpo.pl oraz w katalogach senpo wprowadziliśmy zmiany
odnoszące się do poduszek znajdujących się w naszej ofercie, które uzyskały status wyrobu medycznego.

 Nie będzie można stosować zwrotów takich jak: poduszka rehabilitacyjna, poduszka ortopedyczna, poduszka medyczna, produkt medyczny. W zamian rekomendowane jest posługiwanie się określeniem – poduszka o statusie wyrobu medycznego lub wyrób medyczny.

Każdy, kto choć raz podjął próbę snu podczas podróży autokarem, pociągiem bądź samolotem, wie, jak bardzo w takich sytuacjach przydają się poduszki podróżne. Szczególnie cenione są w takich przypadkach poduszki podróżne pod szyję, dzięki którym można przespać się w podróży całkiem wygodnie, ale co najważniejsze też bezpiecznie.