Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa

Filtruj oferty:

Marka

Rozmiar łóżka

Rozmiar materaca

Preferowana twardość

Wysokość materaca

Rozmiar poduszki

  • Pokaż więcej

Typ poduszki

Typ poszycia

Typ wypełnienia

Typ cieplny

Rozmiar kołdry

Rozmiar stelaża

Wysokość stelaża

Kolor

Możliwe modyfikacje

antyalergiczny

wyrób medyczny

uchwyt transportowy

dwustronny

suwak

z pojemnikiem

  

Poduszki o statusie wyrobu medycznego

Poduszki z certyfikatem potwierdzającym ich medyczne zastosowanie. Stworzone dla osób z problemami zdrowotnymi realizujących zalecenia lekarskie. Poduszki relaksujące i odprężające, poduszki do pracy i poduszki podróżne.

Wyświetlanie 1–12 z 41 wynikówpoduszka wyrób medyczny modelka

Poduszka o statusie wyrobu medycznego

wyrób medyczny md ceMasz problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa i poszukujesz poduszki, który będzie wygodna, zmniejszy ból i wspomoże prowadzoną rehabilitację? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając poduszkę o statusie wyrobu medycznego.

W tym celu sprawdź czy Twoje ciało właściwie się układa podczas snu. Materac i poduszka nie mogą być ani za miękkie, ani za twarde – powinny być do siebie dopasowane. Wystarczy położyć się na boku i sprawdzić, czy kręgosłup znajduje się w linii prostej, jeśli tak to Twoja pozycja snu jest odpowiednia, w przeciwnym razie należy wymienić poduszkę.

Poduszki, które doskonale się sprawdzają to modele posiadające tzw. piankę termoelastyczną (pianka, która pod wpływem temperatury ciała dopasowuje się do krzywizn, odpowiednio regulując ich położenie – w tym przypadku głowy), lateksową i elastyczną. Odpowiednio dobrane poduszki będące wyrobami medycznymi zapewniają stabilne podparcie dla głowy i odcinka szyjnego.

Wyniki najnowszych badań wskazują, iż rozmaite schorzenia kręgosłupa dotykają 80% społeczeństwa. Co gorsze, na problemy z kręgosłupem skarżą się już nie tylko osoby w podeszłym wieku, ale też ludzie bardzo młodzi. Z pewnością główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia. Niestety, wielu z nas, np. uczniowie nie będzie miało możliwości zrezygnować z siedzącego trybu życia, a jedynym czasem, jaki będzie mogło poświęcić swojemu zdrowiu to noc. W związku z tym warto zainteresować się naszą ofertą poduszek, które pozwolą zadbać o zdrowie w pracy, w podróży oraz w domu.

Wyroby medyczne, poduszki relaksujące i podróżne

W kolekcji poduszek o statusie wyrobu medycznego znajdziecie Państwo poduszki o właściwościach rehabilitacyjnych, relaksujących i odprężających oraz takie, które ułatwią funkcjonowanie poza domem – w podróży.

Idealne dopasowanie do zdrowej pozycji ciała

Wszystkie poduszki wypełnione są wysokoelastycznym materiałem, ściśle dopasowującym się do kształtu ciała, dzięki czemu idealnie podpierającym je w każdym punkcie. Każda z poduszek została wyprofilowana tak, aby idealnie dopasować się do ciała osoby z niej korzystającej, a co za tym idzie, aby zapewnić najwyższy komfort pracy i odpoczynku.

Pracuj i podróżuj w zdrowej pozycji

Kolekcja zawiera poduszki przeznaczone do wsparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa, które doskonale sprawdzą się podczas długich podróży autem lub odciążą kręgosłup w czasie pracy za biurkiem. Poduszki samochodowe pozwalają zniwelować dolegliwości bólowe oraz ograniczyć zbyt duże napięcie mięśni kręgosłupa podczas siedzenia.

Relaks i odprężenie 

Asortyment kolekcji obejmuje również poduszki pod nogi, pozwalające odpocząć zmęczonym nogom, poduszki podróżne, dzięki którym można odtworzyć namiastkę domowego komfortu poza domem i nawet w hotelowym łóżku zadbać o zdrowy sen. Te i wiele innych poduszek z kolekcji stworzone zostały po to, aby każdy z nas mógł wbrew wymogom współczesnego świata żyć i spać najzdrowiej, jak to tylko możliwe.

Nowelizacja ustawy o wyrobach medycznych

Istotnym elementem nowelizacji Ustawy o wyrobach medycznych jest nałożenie na producentów i dystrybutorów wyrobów medycznych obowiązków spełniania przepisów reklamowych. Dotyczą one przede wszystkim sposobu nazywania, oznakowania oraz opisu i instrukcji użytkowania wyrobu medycznego. Nowe wytyczne zakładają konieczność wprowadzenia obligatoryjnych elementów, które nie będą naruszać zapisów ustawy.

Na senpo.pl oraz w katalogach senpo wprowadziliśmy zmiany
odnoszące się do poduszek znajdujących się w naszej ofercie, które uzyskały status wyrobu medycznego.

 Nie będzie można stosować zwrotów takich jak: poduszka rehabilitacyjna, poduszka ortopedyczna, poduszka medyczna, produkt medyczny. W zamian rekomendowane jest posługiwanie się określeniem – poduszka o statusie wyrobu medycznego lub wyrób medyczny.

Każdy, kto choć raz podjął próbę snu podczas podróży autokarem, pociągiem bądź samolotem, wie, jak bardzo w takich sytuacjach przydają się poduszki podróżne. Szczególnie cenione są w takich przypadkach poduszki podróżne pod szyję, dzięki którym można przespać się w podróży całkiem wygodnie, ale co najważniejsze też bezpiecznie.

 

Zobacz także ofertę naszych sklepów lokalnych: