Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa

Filtruj oferty:

Kategoria

Marka

Rozmiar łóżka

Rozmiar materaca

Preferowana twardość

Wysokość materaca

Rozmiar poduszki

  • Pokaż więcej

Typ poduszki

Typ poszycia

Typ wypełnienia

Typ cieplny

Rozmiar kołdry

Rozmiar stelaża

Wysokość stelaża

Kolor

Możliwe modyfikacje

antyalergiczny

wyrób medyczny

uchwyt transportowy

dwustronny

suwak

z pojemnikiem

  

Poduszki profilowane

Poduszki profilowane powoli wypierają poduszki tradycyjne ze względu na wygodę użytkowania i ich właściwości, które można dopasować do preferencji snu użytkownika. Do niedawna poduszki profilowane, nazywane też ortopedycznymi można było spotkać raczej w warunkach szpitalnych. Korzystały z nich osoby leczone po urazach kręgosłupa lub ze zwyrodnieniami. Dzisiaj, wysokiej jakości poduszki profilowane można spotkać również w domach. Coraz więcej osób przekonuje się do takiego rozwiązania, ponieważ gwarantuje ono im najwyższą jakość snu. Takie poduszki wypełnione są różnego rodzaju piankami, które można też znaleźć w materacach.

 

Wyświetlanie 1–12 z 72 wynikówPoduszki profilowane

Do niedawna poduszki profilowane, nazywane też ortopedycznymi można było spotkać raczej w warunkach szpitalnych. Korzystały z nich osoby leczone po urazach kręgosłupa lub ze zwyrodnieniami. Dzisiaj, wysokiej jakości poduszki profilowane można spotkać również w domach. Coraz więcej osób przekonuje się do takiego rozwiązania, ponieważ gwarantuje ono im najwyższą jakość snu. Takie poduszki wypełnione są różnego rodzaju piankami, które można też znaleźć w materacach.

Dlaczego warto wybrać poduszki profilowane?

Podstawową zaletą poduszek profilowanych jest to, że mają bardzo dobroczynny wpływ na zdrowie całego kręgosłupa, dzięki specjalnemu zaprojektowaniu z myślą o odpowiednim ułożeniu ciała podczas snu. Można pozbyć się dzięki nim bolesności szyi i karku, części lędźwiowej kręgosłupa, czy też bólu nogi. Poduszki profilowane oddziałują na kręgosłup dwojako. Po pierwsze, pianka zachowuje się w określony sposób, w zależności od jej rodzaju. Poduszka ortopedyczna może zmieniać swoją twardość i elastyczność w odpowiednich miejscach. Z drugiej strony, znaczenie ma tu również ergonomiczny, dopasowany do anatomii człowieka kształt takiej poduszki. Rolą poduszki ortopedycznej jest przede wszystkim pomoc w odbudowie mięśni, które znajdują się przy kręgosłupie i odgrywają bardzo ważną rolę co do jego kondycji. Poza tym poduszki profilowane łagodzą bóle i dolegliwości związane z kręgosłupem.

Jakie poduszki profilowane można znaleźć w naszym sklepie?

Obaj producenci poduszek profilowanych od wielu lat specjalizują się w produkcji materaców najwyższej jakości. Korzystają przy tym z bardzo nowoczesnych pianek syntetycznych, które wspaniale sprawdzają się w każdej sypialni. Wybierając poduszkę wykonaną z takich materiałów, można mieć gwarancję jej długowieczności. Oczywiście, swoją poduszkę warto wymienić raz na jakiś czas.

Rodzaje poduszek profilowanych

Poduszki profilowane są dostępne w różnych wariantach, zaprojektowanych z myślą o różnorodnych potrzebach i stylach snu. Można je znaleźć w wersjach wykonanych z pianki z pamięcią kształtu, lateksu czy też innych materiałów, które oferują wsparcie dla kręgosłupa i redukują punkty nacisku na szyi i głowie.

Poduszki termoelastyczne dla idealnego dopasowania

Poduszki termoelastyczne zmieniają swoją twardość, w zależności od temperatury ciała w danym miejscu, dostosowując się do anatomii ciała. Pianka wysokoelastyczna jest tak sprężysta, że zapewnia idealny komfort snu w każdej sytuacji, zaś lateks polecany jest przede wszystkim osobom cierpiącym na dyskopatię szyjną, ponieważ jego twardość zapewnia stabilizację dysków, które znajdują się w odpowiednim miejscu podczas wielu godzin snu.

Poduszki ortopedyczne do spania — dla kogo?

Poduszka ortopedyczna do spania, znana też jako poduszka rehabilitacyjna jest świetnym wyborem dla osób, które z różnych przyczyn muszą zadbać o kręgosłup, a w szczególności o jego odcinek szyjny. Poduszki ortopedyczne do spania są profilowane i posiadają różne kształty, dzięki czemu można dobrać poduszkę bardzo precyzyjnie do swoich potrzeb. W kategorii poduszek ortopedycznych znajdzie się poduszka ortopedyczna do spania na boku i plecach, ale też poduszka ortopedyczna do spania na boku.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym pełnym asortymentem poduszek profilowanych i dopasowanie idealnej do swoich potrzeb! W ofercie również poduszki specjalistyczne – poduszki  profilowane do samochodu, czy pracy siedzącej.

Jak wybrać idealną poduszkę do spania

Poduszki Podróżne: Twój Niezbędnik Komfortowej Podróży

Poduszki podróżne to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort i wygodę podczas dłuższych wyjazdów. Dzięki ergonomicznemu kształtowi i zastosowaniu materiałów o wysokiej gęstości pianki, poduszki te zapewniają wsparcie dla szyi i głowy, co jest kluczowe przy długich podróżach samochodem, pociągiem czy samolotem.

Nie tylko minimalizują one dyskomfort związany z siedzeniem w jednej pozycji przez dłuższy czas, ale również pomagają w relaksacji i mogą nawet zapobiec bólom i napięciom mięśniowym. 

Wybierając odpowiedni model, zyskujesz nie tylko komfort, ale i spokojny, regenerujący sen w miejscach, gdzie zazwyczaj bywa to utrudnione.

Zobacz także: Pokrowce na poduszki profilowane

 

Zobacz także ofertę naszych sklepów lokalnych: