Senpo

Skontaktuj się z naszą obsługą
Facebook - Senpo
Instagram - Senpo
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Logowanie
Twój koszyk

Kategoria

Cena

Producenci

Sortowanie

Kategoria

pa_rozmiar

Twardość

Producenci

Cena

Dodatkowe

Poduszki profilowane

Poduszki profilowane zwane też poduszkami ortopedycznymi, anomicznymi bądź korekcyjnymi to poduszki wypełnione piankami stosowanymi w materacach, które dzięki specjalne formie mają zastosowania pro-zdrowotne. 

Wyświetlanie wszystkich 8 wyników

Poduszki profilowane / ortopedyczne

Poduszki profilowane zwane też poduszkami ortopedycznymi, anomicznymi bądź korekcyjnymi to poduszki wypełnione piankami stosowanymi w materacach. Do niedawna jeszcze spotykane tylko w szpitalach czy gabinetach rehabilitacyjnych, dziś coraz częściej możemy je znaleźć w prywatnych sypialniach.

Popularność poduszek profilowanych wynika z dobroczynnego wpływu pianek na kręgosłup. Wsparcie, jakie one zapewniają, jest wsparciem zupełnie innego rodzaju niż to oferowane przez puch czy syntetyczną włókninę. Poduszki profilowane działają na dwa sposoby. Pierwszy to pianka, którą wypełniona jest poduszka. W zależności od rodzaju i cech własnych pianki, poduszka odgrywa inną rolę rehabilitacyjną. Drugim sposobem działania poduszek ortopedycznych jest ich kształt. Może on być dostosowany do rozmaitych potrzeb użytkownika. Zasadniczo rehabilitacyjną rolą poduszek profilowanych jest wzmocnienie mięśni otaczających kręgi szyjne i mięśni barków oraz łagodzenie dolegliwości spowodowanych różnorakimi chorobami kręgosłupa bądź niewłaściwą postawą. Poduszki profilowane polecane są także osobom borykającym się z problemem chrapania i bezdechu sennego.

Poduszki wypełnione piankami działają nie tylko podczas snu, gdyż wywierają też łagodny wpływ na zmianę postawy za dnia. Pianka nie jest tak miękka i puszysta jak puch czy włóknina, zatem niejako wymusza inną niż wspomniane poduszki, pozycję snu, dostosowaną albo do profilu poduszki, albo do właściwości pianki. Pianka termoelastyczna reagując na temperaturę ciała osoby śpiącej, lokalizuje miejsca, gdzie nacisk powinien być mniejszy lub większy, łagodząc tym samym ból i napięcie mięśni. Pianka wysokoelastyczna jest ponadprzeciętnie sprężysta, dzięki czemu pozwala podczas snu zachować naturalną pozycję kręgosłupa. Lateks, przeznaczony jest dla osób cierpiących na dyskopatię szyjną, dzięki swej twardości nie dopuszcza do dalszego przesuwania się dysków.

W naszym asortymencie znajdziecie też Państwo poduszki do zadań specjalnych, których można używać także za dnia, w samochodzie, podczas dalekich podróży czy odpoczynku w domu.

Wybierając poduszkę profilowaną, należy zwrócić uwagę na to, aby nie wybierać poduszek niewiadomego pochodzenia, gdyż poduszki te zajmują istotne miejsce w procesie zdrowego snu. Muszą to być więc produkty wysokojakościowe. Poduszki, które Państwu oferujemy, opatrzone są niezębnymi certyfikatami oraz metkami prestiżowych producentów, które są niepodważalną gwarancją produktu najwyższej jakości.

Nie wiesz jaki wybrać materac? Napisz lub zadzwoń!