Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa

Filtruj oferty:

Kategoria

Marka

Rozmiar łóżka

Rozmiar materaca

Preferowana twardość

Wysokość materaca

Rozmiar poduszki

Typ poduszki

Typ poszycia

Typ wypełnienia

Typ cieplny

Rozmiar kołdry

Rozmiar stelaża

Wysokość stelaża

Kolor

Możliwe modyfikacje

antyalergiczny

wyrób medyczny

uchwyt transportowy

dwustronny

suwak

z pojemnikiem

  

Poduszki z pianki termoelastycznej

Chcesz codziennie budzić się rześki i pełen energii? Zależy Ci, aby zapewnić wszystkim domownikom zdrowy, komfortowy sen i prawdziwy relaks, zapewniający siły na cały kolejny dzień? Dobrej jakości poduszka termoelastyczna jest równie ważna, co materac oraz kołdra. To ona odpowiada za przyjęcie wygodnej pozycji, podpiera Twój kark, głowę i mięśnie barków.

 

Wyświetlanie 1–12 z 50 wynikówPoduszki termoelastyczne, dostępne w naszym sklepie, to produkty dedykowane najbardziej wymagającym użytkownikom. Są miękkie i sprężyste, nie uczulają i posiadają praktyczne pokrowce z tkaniny membranowej, która odprowadza pot oraz gwarantuje prawidłową wentylację.

Poduszka z pianki termoelastycznej świetnie sprawdza się w profilaktyce chorób kręgosłupa. Pianka termoelastyczna dopasowuje swą twardość do temperatury ciała, dzięki czemu jej nacisk zawsze jest odpowiednio dobrany do potrzeb osoby śpiącej.

Poduszki termoelastyczne – miękkie i sprężyste wypełnienie

Wypełnienie poduszek termoelastycznych stanowi pianka visco. Jest to materiał wynaleziony w 1966 roku przez naukowców NASA. Materiał ten pierwotnie był używany w poduszkach powietrznych. Na początku lat 80. XX wieku pianka termoelastyczna trafiła do użytku komercyjnego. Z czasem, ten drogi materiał zaczęto łączyć z żelem aloesowym, aktywnym węglem, pianką poliuretanową i innymi domieszkami, dzięki czemu wypełnienia z pianką visco stały się szerzej dostępne.

Pianka termoelastyczna z dodatkiem poliuretanu jest bardzo sprężysta i miękka. Gdy się nagrzewa, dopasowuje się do nacisku. To sprawia, że poduszki termoelastyczne, pod wpływem ciepła Twojego ciała, idealnie przylegną do krzywizn anatomicznych, zapewnią najwyższy komfort oraz prawidłowe podparcie mięśni. Wsparcie dla mięśni karku i barków oraz odpowiednia pozycja głowy zagwarantują Ci bardzo wygodny sen, który pozwoli organizmowi na pełną regenerację. Pianka termoelastyczna nie naciska na ciało, a sen jest wtedy spokojniejszy, ponieważ mniej razy w ciągu nocy zmieniamy pozycję snu.

Dla kogo poduszka termoelastyczna?

Połączenie poduszki z wypełnieniem z pianki termoelastycznej z podobnym materacem to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają problemy ze snem, przebudzają się w nocy czy trudno im znaleźć odpowiednio wygodną pozycję. Taka poduszka wspiera również przyjęcie prawidłowej pozycji ciała, dzięki czemu kręgosłup w czasie leżenia nie jest obciążony. Pianka termoelastyczna poprawia krążenie krwi, dlatego takie wypełnienie bardzo cenią sobie osoby, które lubią ciepło. O wysokiej jakości tej nowoczesnej pianki świadczy m.in. jej zastosowanie w materacach ortopedycznych i leczniczych.

Pianka termoelastyczna jest bardzo miękka. Zapewnia ona wygodę i odprężenie mięśni karku i barków, dlatego poduszkę z tym wypełnieniem powinny polubić m.in. osoby, które mają napięte właśnie te odcinki (np. spowodowane długą pracą przy komputerze). Warto jednak pamiętać, że pianka visco zastosowana w poduszkach termoelastycznych nie jest dostosowana do potrzeb dzieci – dla maluchów warto wybrać poduszkę z mniej sprężystego materiału.

Poduszki dla alergików

Poduszki termoelastyczne z naszego sklepu są antyalergiczne. Wypełnienie piankowe nie gromadzi kurzu i innych drobnoustrojów, dlatego taka pościel nie uczula oraz nie podrażnia skóry.

Sprawdź też jak wybrać poduszkę do spania: