Skontaktuj się z naszą obsługą
Facebook - Senpo
Instagram - Senpo
[ivory-search id="16775" title="Default Search Form"]
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Logowanie

Kategoria

Cena

Producenci

Sortowanie

Kategoria


Warning: trim() expects parameter 1 to be string, array given in /home/materac/domains/senpo.pl/public_html/wp-includes/option.php on line 33

rozmiar

Twardość

Producenci

Cena

Dodatkowe

Poduszki z pierza

Cenisz tradycyjne rozwiązania stosowane od wielu lat? Poduszki z pierza, dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego, powinny przypaść Ci do gustu. Są to wygodne poduszki z wypełnieniem z naturalnego pierza gęsiego. Poszycia z trwałej oraz przewiewnej bawełny doskonale przepuszczają powietrze i dobrze absorbują wilgoć. Poduszki z pierza sprawdzą się w duecie z kołdrami z podobnym wypełnieniem.

Wyświetlanie jednego wyniku

Zalety poduszek z pierza

Klasyczne poduszki z wypełnieniem z naturalnego pierza przez długie lata królowały w polskich sypialniach. Obecnie stanowią one jedną z alternatyw, ale wiele osób jest wiernych temu tradycyjnemu rozwiązaniu ze względu na ich liczne zalety. Poduszka z pierza jest bardzo miękka i ciepła. Dobrze dopasowuje się do anatomicznych krzywizn ciała, delikatnie otula głowę i stanowi wsparcie dla mięśni barków oraz karku. Wystarczy dopasować grubość i wielkość poduszki do naszych indywidualnych preferencji i potrzeb, aby cieszyć się spokojnym oraz zdrowym snem, który zagwarantuje odprężenie po męczącym dniu.

Warto podkreślić, że pierze zmieszane z puchem, jest twardsze niż 100% puchu. Pióra mają delikatnie wygięte kształty, dlatego takie wypełnienie jest bardziej sprężyste i doskonale reaguje na nacisk ciała. Poduszka dopasuje się do pozycji śpiącej osoby. Dobrej jakości pierze (tylko takie wypełnienia dostępne są w ofercie naszego sklepu) nie zbija się i nie traci swoich kształtów – nawet przy długoletniej eksploatacji. Kolejnym plusem poduszek z pierza jest niższa cena niż ich odpowiedników ze 100% puchu.

Jakie pierze jako wsad w poduszce?

Najlepsze są poduszki z naturalnego pierza dartego. Pierze darte jest lekkie i sprężyste. Pierze cięte jest nieco twardsze i mniej elastyczne, ponieważ w mieszance mogą pozostać kawałki stosin (górnych części osi piór, które są zbudowane z rdzenia i kory), dlatego rzadko bywa stosowane jako wsad do poduszek, które powinny być miękkie, elastyczne i wygodne.

W naszej ofercie posiadamy poduszki z pierza gęsiego. Pióra gęsi są sprężyste, miękkie i delikatne. Ich wyróżnikiem są również bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, dlatego poduszka z takim wsadem jest przytulna i idealna na zimę. Pióra kacze są twardsze i mniej sprężyste, ale w zamian taki surowiec jest tańszy.

Poduszki z pierza – pielęgnacja i pranie

Poduszki z naturalnym wsadem z pierza nie są dedykowane dla alergików, ponieważ. w wyższym stopniu niż wsady syntetyczne (np. pianki), gromadzą roztocza kurzu. Prawidłową higienę zapewnimy, gdy będziemy je regularnie wietrzyć, a co jakiś czas prać. Pierze i puch są podatne na działanie wysokich temperatur i środków chemicznych, dlatego warto je oddać do specjalistycznego zakładu. Dzięki temu wsad zostanie prawidłowo oczyszczony i odświeżony, a pierze nie pozbija się oraz nie straci swojej naturalnej puszystości.

Nie wiesz jaki wybrać materac? Napisz lub zadzwoń!