Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa

Filtruj oferty:

Marka

Rozmiar łóżka

Rozmiar materaca

Preferowana twardość

Wysokość materaca

Rozmiar poduszki

Typ poduszki

Typ poszycia

Typ wypełnienia

Typ cieplny

Rozmiar kołdry

  • Pokaż więcej

Rozmiar stelaża

Wysokość stelaża

Kolor

Możliwe modyfikacje

antyalergiczny

wyrób medyczny

uchwyt transportowy

dwustronny

suwak

z pojemnikiem

  

Notte

Notte jest liderem w produkcji najwyżej jakości poduszek i kołder z puchu, półpuchu, pierza oraz wyrobów pościelowych.

Wyświetlanie 1–12 z 15 wyników



Swoim zaufaniem obdarzyły nas krajowe i zagraniczne firmy, specjalizujące się w produkcji odzieży zimowej, pościeli i kołder czy też sprzętu outdoorowego. Ciągła współpraca z klientami z takich krajów jak: Japonia, Korea Południowa, Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Polska oraz wiele innych, jest najlepszym wyznacznikiem naszej wysokiej jakości oraz standardów biznesowych.

Historia Notte i zasady działania

Krakowski oddział Animex Foods Sp. z o.o. sp. k. sięga swymi korzeniami do Zakładu Pierzarskiego powstałego w 1950 r. na ul. Żniwnej 1  w Krakowie. Przez wiele lat był on częścią Krakowskich Zakładów Drobiarskich, a w maju 1992 roku dołączył do Grupy Animex. W związku z dynamicznym rozwojem produkcji oraz podnoszeniem standardów jakościowych, pod koniec 2010 roku produkcja pierzarska została przeniesiona z Krakowa do Dobczyc, natomiast szwalnia – do małej miejscowości Kawec w Gminie Raciechowice.

Nasz zakład rozwija się prężnie z roku na rok. Modernizujemy naszą produkcję oraz przeprowadzamy kolejne inwestycje, które umacniają naszą firmę na pozycji lidera na polskim rynku pierzarskim. Naszą przewagę rynkową budujemy w oparciu o:

  • profesjonalny park maszynowy firmy LORCH, modernizowany i udoskonalany przy pomocy nowoczesnych rozwiązań technologicznych, pozwalający uzyskać najwyższej jakości produkty
  • własne, nowoczesne laboratorium zakładowe, wykonujące pełen zakres specjalistycznych badań na skupowanych surowcach pierzarskich oraz wyprodukowanych towarach
  • zatrudnianie wysokiej klasy specjalistów, z wieloletnim doświadczeniem
  • własne zaplecze surowcowe (ubojnie Animex w Iławie i Suwałkach) oraz skup dodatkowego surowca od stałych i sprawdzonych dostawców
  • stabilne i terminowe dostawy do naszych klientów
  • wysokie standardy biznesowe i etyczne podnoszące naszą wiarygodność wśród klientów i firm współpracujących,
  • mocną i stabilną pozycję finansową gwarantowaną przez Grupę Kapitałową Animex oraz współpracujące z nią banki.

Hodowla gęsi

Gęsi, które hodujemy w celu produkcji mięsa, a z których pozyskujemy surowiec pierzarski należą do gatunku Gęś Biała Kołudzka. Są one hodowane na wolnym wybiegu, w małych, rodzinnych  fermach, kultywujących tradycje hodowlane od wielu pokoleń. Hodowcy dbają o dobrostan naszych gęsi gwarantując im przede wszystkim stały dostęp do wody, pożywienia czy schronienia. Gęsi przebywają w bezstresowym otoczeniu, co przekłada się na wysoką jakość puchu. Najlepsze warunki do hodowli gęsi, charakteryzujące się czystym nieskażonym środowiskiem naturalnym, panują w północno-wschodniej części Polski, głównie na Warmii, Mazurach, Podlasiu, Kujawach, Pomorzu – tam właśnie zlokalizowani są  nasi hodowcy.

Jak pozyskujemy puch?

Notte, prawdopodobnie jako jedyny producent, stosuje unikalną dziś metodę poubojowego ręcznego podskubu okrywy pierzowej. Metoda podskubu ręcznego pozwala zachować nienaruszoną strukturę puchu, pozwala także zminimalizować ilość tłuszczu i zanieczyszczeń biologicznych. Wszystko to wydłuża żywotność surowca pierzarskiego, poprawia  jego zapach i ogranicza możliwość rozwoju pleśni i grzybów.

Ponadto, Notte stosuje metodę wydzielania frakcji surowcowych. Oznacza to, że podskub pozyskiwany jest z 4 obszarów tuszki gęsiej: szyi, skrzydeł, boków oraz piersi i podbrzusza. Najlepszej jakości puch znajduje się w strefie piersiowo-brzusznej oraz na bokach gęsi.

Certyfikaty

Notte specjalizuje się w wyrobach klasy premium. Nasze wyroby regularnie przechodzą restrykcyjne badania i testy jakościowe oraz podlegają corocznej certyfikacji. Ponadto, stale doskonalimy standardy wewnętrzne i optymalizujemy procesy biznesowe dostosowując je do wymogów ISO.

  • Oeko-Tex
  • Nomite
  • RDS poszanowanie dobrostanu zwierząt
  • Down Pass poszanowanie dobrostanu zwierząt
  • ISO 9001
  • ISO 14001

Dlaczego puch gęsi?

Naturalny puch gęsi  zatrzymuje ciepło emitowane przez ciało ludzkie zapewniając najlepszą izolację cieplną bez obawy  o przegrzanie organizmu. Jest również lekki i przewiewny co dodatkowo poprawia jego właściwości termoizolacyjne. Puch swoim wyglądem przypomina delikatny płatek śniegu.  Ma trójwymiarową strukturę: lekkie i puszyste promyki, z których  wyrastają niemal niewidoczne haczyki. Jeden puch waży tylko około 0,001 do 0,002 g.  Dzięki swoim szczególnym cechom uch jest niezastąpionym surowcem do produkcji kołder i poduszek.

Puch uzyskujemy z ptactwa wodnego, takiego jak gęsi i kaczki. Na jego jakość puchu największy wpływ ma gęstość promyków oraz rozmiar pojedynczego puchu. Najwyższej jakości puch pochodzi z gęsi, gdyż zapewnia wyższą  wartość  izolacyjną wypełnienia oraz silniejszą moc rozprężania. Puch gęsi posiada doskonałe właściwości regulowania ciepła, a równocześnie szybko i sprawnie odprowadza nadmiar wilgoci.  Puch jest sprężysty i może być kompresowany, po czym bardzo  szybko powraca do  swojego pierwotnego kształtu.

Jakość puchu i bezpieczeństwo

Sprężystość puchu

Podstawowym parametrem podawanym przy produktach z wypełnieniem puchowym jest stopień sprężystości puchu określony w jednostkach cuin (Fill Power) np.700 cuin. Liczba ta wyraża ile cali sześciennych wypełnia jedna uncja puchu po wcześniejszym jego skompresowaniu (im wyższa jest wartość cu.in tym puch jest bardziej sprężysty). Dodatkowo wyższa sprężystość puchu przekłada się na niższą gramaturę kołdry, a co z kolei zapewnia wyższy komfort spania i regeneracji naszego organizmu. Ten parametr jest eksponowany na wyrobach pościelowych.

Czystość puchu

Spełniamy japońskie standardy puchu o czystości 1000 mm. Taka czystość daje gwarancję, że puch nie zawiera żadnych zanieczyszczeń biologicznych. Zatem może być bezpiecznie użytkowany. Puch w wyrobach pościelowych spełnia najwyższe standardy czystości.

Klasa  puchu

O wysokiej jakości puchu świadczy również klasa. Puch w klasie I, jaką produkujemy, daje gwarancję naszym klientom, że pochodzi  z oryginalnego surowca (brak domieszki puchu używanego), a także daje najwyższy  komfort użytkowania w zakresie braku pylenia się produktu gotowego oraz bezpieczeństwa przed zanieczyszczeniami biologicznymi. Klasa I przekłada się na dłuższy okres użytkowania wyrobu gotowego.

Zawartość % puchu

Im wyższa zawartość procentowa tym mniej jest piórek podsubowych w puchu, co przekłada się na miękkość kołdry i komfort.

Norma EN12934

Nasz puch produkowany jest zgodnie z normą EN12934. Wyroby pościelowe, zawierające takie oznaczenie, muszą dokładnie spełniać standard jaki wskazuje norma oraz być z nią zgodne. W ten sposób dajemy gwarancję a tym samym bezpieczeństwo  naszym klientom, że wypełnienie spełnia ich oczekiwania i produkt jest zgodny ze standardami.

Certyfikaty

OEKO –TEX klasa I, standard 100, jakim certyfikowane są nasze wyroby zapewnia gwarancję braku szkodliwych substancji dla zdrowia i życia człowieka, także dla niemowląt.

oeskostandard

Nomite, czyli bezpieczeństwo dla alergików.

Tkaniny, jakich używamy do wyrobów certyfikowanych, mają gęsty splot dzięki czemu zabezpieczają przez przedostaniem się roztoczy się w głąb  wyrobu. Przy odpowiedniej pielęgnacji istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo przedostania roztocza do wyrobu. Tkanina ogranicza rozwój roztoczy kurzu domowego.

certyfikat nomite

Pranie i suszenie

Pamiętajmy, że puch jako surowiec naturalny, musi być poddany odpowiedniej obróbce, tak by był bezpieczny, a zarazem zachował wysokie parametry sprężystości. Nasz puch pierzemy  w temperaturze 40°C oraz sterylizujemy przez około 15 minut w temperaturze 120°C. Zatem jest on całkowicie wolny od zanieczyszczeń, odpowiednio wyjałowiony, pozbawiony wszelkich mikroorganizmów odzwierzęcych.

Poduszka: budowa 3 komorowa

Komora wewnętrzna gwarantuje sprężystość, natomiast komory zewnętrzne zapewniają komfort użytkowy. Konstrukcja 3 komorowa optymalnie podtrzymuje odcinek szyjny kręgosłupa, ułatwia wentylacje oraz transport wilgoci na zewnątrz.

Kołdra

Nośnikiem ciepła jest powietrze i ciało ludzkie. Ciepło jakie oddajemy gromadzi się między promykami gwarantując optymalną temperaturę, a jednocześnie nie zatrzymuje wilgoci oddając ją na zewnątrz. Ciepło z naszego ciała w kontakcie z kołdrą przedostaje się do puchu,  który zatrzymuje je pełniąc funkcję izolacyjną .

Kasetonowa konstrukcja kołder

Kasetonowa konstrukcja z taśmami dystansowymi (przedziałami wewnętrznymi) o różnych wysokościach pozwala wyodrębnić trzy klasy cieplne – by jak najdoskonalej  odpowiedzieć na potrzeby klientów. Kasetonowa technologia zapobiega przemieszczaniu się puchu wewnątrz kołdry, dzięki temu pozostanie ona puszysta i równomiernie wypełniona na całej swojej powierzchni przez długie lata.

Konstrukcja kasetonowa zapobiega migracji puchu (w każdym kasetonie zawsze pozostanie taka sama ilość wypełnienia).

3 klasy cieplne kołder: letnia, całoroczna, zimowa.

Kołdry całoroczna i zimowa posiadają taśmę dystansową (tzw. ciepły szew), zapobiegającej utracie ciepła.

Kołdra letnia posiada mniejsze kasetony oraz zimny szew przez który nadmiar cierpła, jaki zgromadzi się w kołdrze, zostaje uwolniony na zewnątrz.

Kołdra letnia, bez tzw. taśm dystansowych – „zimne szwy”, optymalnie sprawdza się latem oraz w pomieszczeniach powyżej 20°C. Technologia ta umożliwia uwalnianie admiaru ciepła, niwelując przegrzewanie się organizmu . Kołdra całoroczna i zimowa posiadają tzw. taśmy dystansowe – „ciepłe szwy”, które powodują jednolite rozłożenie się puchu wewnątrz kołdry (brak pustych przestrzeni), dzięki czemu lepiej chroni nas ona przed zimnem.

Konserwacja: Pranie wodne lub czyszczenie chemiczne

Rekomendujemy pranie i wirowanie w trybie delikatnym, z piłeczkami, bez chemii, bez zmiękczaczy, z dodatkiem lanoliny w temperaturze 40 stopni. Można suszyć w suszarce bębnowej (60 stopni).

Rekomendacyjny standard higieny

Rekomendacja w zakresie prania. Kołdrę pierzemy nie częściej niż raz na dwa lata jeśli jest taka potrzeba. Poduszkę pierzemy nie częściej niż dwa razy w ciągu roku. Pamiętamy, iż każdorazowe pranie osłabia puchoszczelność tkaniny oraz jakość puchu.

Ważne!

Dbając o wyroby puchowe zalecamy regularnie je wietrzyć oraz roztrzepywać, tak by jak najdłużej zachować trójwymiarową strukturę puchu. Pamiętajmy, aby nie wystawiać ich na bezpośredni kontakt z mocnym słońcem, ponieważ puch narażony na intensywne promienie słoneczne zostaje całkowicie wyjałowiony (pozbawiony warstwy ochronnej tłuszczu) i traci swoje parametry.

Produkcja wyrobów pościelowych

Nasza cała produkcja  to bardzo precyzyjne szycie w dużej przewadze opierająca się na czynnościach ręcznych. Każdy wyrób jest produkowany  od samego początku w naszym zakładzie produkcyjnym . Wsypy  szyte są z tkanin  o najwyższych  standardach jakościowych. Materiał wypełniający (puch) , którym  napełniane są kołdry, to oryginalny polski puch gęsi klasy I o czystości 1000 mm. Każdy wyrób produkowany jest pod indywidulane zamówienie klienta.

Różnice między klasami ciepła

Klasa cieplna kołdry (letnia, całoroczna, zimowa) jest w przewadze uzależniona od temperatury pomieszczenia w jakim śpimy. Aby komfort snu był optymalny zalecamy następujące grubości kołder:

– temperatura poniżej 18°C zalecany jest wybór kołdry grubej, czyli zimowej

– temperatura 18-19°C zalecany jest wybór kołdry średnio grubej, czyli całorocznej

– temperatura powyżej 20°C zalecany jest wybór kołdry cienkiej,  czyli letniej

Zalety kołder Notte z wypełnieniem puchowym, naturalnym

– lekkie (wysokie parametry puch), niska gramatura kołdry

– naturalne (puch gęsi)

– odprowadzające wilgoć (człowiek się nie poci)

– nie przegrzewające naszego organizmu (optymalna regulacja ciepła)

– izolujące nasz organizm  przed uratą ciepła

– dające bezpieczeństwo dzięki certyfikatom:  Nomite – gęsty splot zabezpiecza przed nagromadzeniem się roztoczy kurzu domowego oraz  Oeko-Tex gwarantuje bezpieczeństwo z uwagi na brak szkodliwych substancji dla życia i zdrowia człowieka w tym noworodków

– o neutralnym  zapachu (produkt o czystości puchu 1000 mm)

– nie pylące się (produkt w klasie I, tkanina puchoszczelną o konstrukcji kasetonowej, zabezpieczającą przed migracją puchu w wewnątrz i na zewnątrz kołdry)

– bezpieczne (zgodne z normą EN12934, o czystości 1000 mm), 

– wieloletnie w użytkowaniu, gdyż zostały wypełnione oryginalnym, nowym puchem gęsim

Zobacz także ofertę naszych sklepów lokalnych: