Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa

Filtruj oferty:

Marka

Rozmiar łóżka

Rozmiar materaca

Preferowana twardość

Wysokość materaca

Rozmiar poduszki

Typ poduszki

Typ poszycia

Typ wypełnienia

Typ cieplny

Rozmiar kołdry

Rozmiar stelaża

Wysokość stelaża

Kolor

Możliwe modyfikacje

antyalergiczny

wyrób medyczny

uchwyt transportowy

dwustronny

suwak

z pojemnikiem

  

Stelaże 100x200

Stelaż 100×200 pasuje do łóżka pojedynczego 100×200 lub łóżek podwójnych 200×200.

Stelaże do łóżek 100×200 wykonane są z najwyższej jakości materiałów i surowców. Produkty zapewniają odpowiednie podparcie materaca na całej jego powierzchni oraz pełen komfort użytkowania. Stelaże z naszej oferty zalecane są pod wszystkie rodzaje materacy. W ofercie dostępne również modele z możliwością regulacji. 

Wyświetlanie 1–12 z 19 wynikówStelaże do łóżek 100×200

Dobrej jakości stelaż pod materac 100×200 przedłuży jego trwałość i zapewni najwyższy komfort snu. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór stelaży 100×200, które są dopasowane do łóżek pojedynczych o tym samym wymiarze oraz do podwójnych łóżek 200×200. Możesz wybierać spośród stelaży podnoszonych, stelaży bez regulacji oraz stelaży regulowanych ręcznie lub regulowanych elektrycznie. Dobierz idealny stelaż do konkretnego typu materaca, zadbaj o zdrowie kręgosłupa i komfort wypoczynku.

Dlaczego warto zainwestować w dobry stelaż do łóżka 100×200?

Stelaże stanowią idealną powierzchnię dla materaca. Stelaż wykonany z elastycznych elementów zapewnia odpowiednią wentylację materaca, dzięki czemu wilgoć szybko jest odparowywana. To chroni przed rozwojem pleśni i grzybów oraz pozwala zachować najwyższą higienę miejsca snu.

Dobry stelaż 100×200 doskonale wspiera elastyczność punktową nowoczesnego materaca. Nawet najlepszy materac 7-strefowy nie spełni właściwie swojej roli, gdy położymy go na nieodpowiedniej powierzchni.  Każda część ciała wywiera na powierzchnię łóżka nieco inną siłę nacisku. Głowa czy stopy są najlżejsze, uda i tułów wywierają średni nacisk, a biodra i barki mogą lekko zapadać się w materac. Podzielenie materaca i stelaża na strefy twardości, które odpowiadają poszczególnym partiom ciała, gwarantuje, że nie będzie on zmieniał swoich kształtów, a nasz kręgosłup utrzyma odpowiednią pozycję. Zapadanie się biodrami w miękki materac może być wygodne, ale w ten sposób nasz kręgosłup będzie się stopniowo wykrzywiał, a my będziemy budzić się z bólem pleców. Strefy twardości w stelażu pozwalają uniknąć tego problemu.

Stelaż 100×200 bez regulacji

W ofercie posiadamy szeroki wybór stelaży 100×200 bez regulacji. Są one wykonane z wysokiej jakości listewek bukowych lub starannie dobranych surowców sztucznych. Ilość listewek wpływa na wytrzymałość stelaża (producenci stosują np. 14, 28 czy nawet 42 listewki). Warto podkreślić, że drewno bukowe doskonale sprawdza się do produkcji stelaży do łóżek, ponieważ jest dość elastyczne, trwałe, a zarazem niedrogie. Stelaże bez regulacji nie pozwalają zmieniać pozycji (podnosić głowy czy nóg), dlatego sprawdzą się dla osób, które nie lubią czytać w łóżku.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wachlarz stelaży typu flex. Są to stelaże elastyczne, które zbudowane są z drewnianej ramy i listewek. Wystarczy położyć je na ramie łóżka, aby zapewniły odpowiednią powierzchnię pod materac. Ich cechą charakterystyczną jest to, że poszczególne listewki mocuje się w specjalnych plastikowych kieszonkach, co sprawia, że powoli uginają się pod naciskiem ciała użytkownika. Stelaże typu flex przejmują ciężar ciała, co chroni materac przed odkształcaniem i znacznie przedłuża jego żywotność.

Elastyczne stelaże bez regulacji można wykorzystać do materacy sprężynowych, bonelowych, kieszeniowych, typu MultiPocket oraz piankowych. Stelaże sztywne (typu ruszt) można połączyć tylko z materacami kieszeniowymi czy bonelowymi – nie sprawdzą się one do delikatnych materacy piankowych, ponieważ mogą przyspieszać ich odkształcanie się.

Stelaż regulowany 100×200

Stelaże regulowane cieszą się rosnącą popularnością. W ofercie posiadamy zarówno stelaże regulowane ręcznie, jak i elektrycznie (za pomocą pilota). W stelażach regulowanych ręcznie można podnosić i opuszczać strefę głowy oraz nóg. To pozwala stworzyć wygodną pozycję np. do czytania czy popołudniowego odpoczynku z lekko uniesionymi nogami (w ten sposób usprawnimy krążenie krwi i zapobiegniemy obrzękom zmęczonych nóg). Można je łączyć z materacami piankowymi, niektóre modele dobrze radzą sobie także z materacami kieszeniowymi.

Stelaże regulowane elektrycznie dobrze sprawdzą się np. dla osób starszych, ponieważ poszczególne strefy podnosi się za pomocą pilota. Rozwiązanie można zastosować również w duecie ze specjalistycznym materacem przeciwodleżynowym czy ortopedycznym. Takie stelaże doskonały duet stworzą z materacami wysokoelastycznymi i termoelastycznymi. Można je połączyć także z materacem lateksowym (ale nie powinien być on zbyt twardy). Nie nadają się zaś do materacy sprężynowych.

Stelaż do łóżka podnoszony 100×200 

Stelaże z opcją otwierania to bardzo praktyczne rozwiązania. Dzięki mechanizmowi podnoszenia można przechowywać różne przedmioty pod łóżkiem, co zwiększa przestrzeń w pokoju.