Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa

Filtruj oferty:

Marka

Rozmiar łóżka

Rozmiar materaca

Preferowana twardość

Wysokość materaca

Rozmiar poduszki

Typ poduszki

Typ poszycia

Typ wypełnienia

Typ cieplny

Rozmiar kołdry

Rozmiar stelaża

Wysokość stelaża

Kolor

Możliwe modyfikacje

antyalergiczny

wyrób medyczny

uchwyt transportowy

dwustronny

suwak

z pojemnikiem

  

Stelaże 120x200

Stelaże 120×200 pasują do dużych, niestandardowych łóżek pojedynczych. Stelaże wykonane są z najwyższej jakości materiałów i surowców. Dostępne również z możliwością regulacji.

Wyświetlanie 1–12 z 15 wynikówStelaże do łóżek 120×200

Stelaże 120×200 wykonane zostały z wielu sprężystych listewek, reagujących na nacisk ciała. Dzięki temu powierzchnia materaca nie odkształca się, a kręgosłup, barki, biodra i nogi użytkownika są odpowiednio podparte.

W naszej ofercie znajdziesz trwałe i funkcjonalne stelaże z drewna bukowego. Listewki bukowe są sprężyste (w odróżnieniu od tańszej sosny) i doskonale dopasowują się do siły nacisku. Wybór stelaży z gęstszym rozłożeniem wielu listewek (np. 28, 36 czy 42) zagwarantuje wyższą trwałość i sprawi, że nie odkształci się on nawet po latach użytkowania. Dodatkowym plusem zastosowania stelaża do łóżka jest dbałość o higienę materaca. Listewki lub talerze gwarantują dobrą wentylację, dlatego materac szybko schnie. To chroni pokrowiec i wypełnienie przed pleśnią.

Strefy twardości w stelażach 120×200

Warto pamiętać, że pod nowoczesne materace 5- czy 7-strefowe najlepiej jest wybrać stelaż typu flex (elastyczny). Stelaże rusztowe (sztywne) powoli wychodzą z użycia, ponieważ nie pracują wraz z materacem i nie zapewniają dobrego podparcia punktowego. Gdy połączymy 7-strefowy materac z elastycznym stelażem, listewki będą delikatnie uginać się pod naciskiem poszczególnych partii ciała. Biodra i barki są dużo cięższe niż głowa, stopy, uda czy tułów, dlatego ważne są strefy twardości materaca i stelaża. Ciało użytkownika przyjmie na takiej powierzchni odpowiednią pozycję, mięśnie rozluźnią się, a sen będzie zdrowym i komfortowym relaksem.

Jak dobrać stelaż do materaca?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz elastyczne stelaże bez regulacji, które dobrze sprawdzą się do wszystkich materacy piankowych (wysokoelastyczne, lateksowe, termoelasstyczne), materacy sprężynowych, bonelowych i typu MultiPocket.

Stelaże regulowane pozwalają podnosić strefę nóg i głowy. Rozwiązanie to jest idealne, gdy chcemy w łóżku wygodnie czytać czy oglądać telewizję. Uniesienie strefy nóg to doskonały sposób, aby poprawić w nich krążenie krwi i zapewnić im ulgę po męczącym dniu (w ten sposób unikniemy bólu oraz opuchnięć). Do wyboru pozostają tradycyjne stelaże regulowane ręcznie oraz stelaże elektryczne (na pilota).

Stelaże regulowane ręcznie można łączyć ze wszystkimi materacami piankowymi oraz z niektórymi materacami kieszeniowymi. Nie sprawdzą się one do klasycznego materaca sprężynowego czy bonelowego. Stelaże z regulacją elektryczną posiadają więcej załamań, dlatego łączy się je wyłącznie z nowoczesnymi materacami z pianki wysokoelastycznej, termoelastycznej lub lateksowej.

 

Polecamy też stelaże 140×200, które pasują do wszystkich dwuosobowych łóżek w tym rozmiarze lub stelaże 90×200, które pasują do standardowych łóżek jednoosobowych 90×200 lub łóżek podwójnych 180×200