Ponad 10 lat doświadczenia
Zawsze darmowa dostawa

Filtruj oferty:

Marka

Rozmiar łóżka

Rozmiar materaca

Preferowana twardość

Wysokość materaca

Rozmiar poduszki

Typ poduszki

Typ poszycia

Typ wypełnienia

Typ cieplny

Rozmiar kołdry

Rozmiar stelaża

Wysokość stelaża

Kolor

Możliwe modyfikacje

antyalergiczny

wyrób medyczny

uchwyt transportowy

dwustronny

suwak

z pojemnikiem

  

Stelaże 80x200

Stelaże do łóżek 80×200 pozwolą Ci stworzyć komfortowe miejsce snu. Są zbudowane z elastycznych materiałów i surowców, co sprawia, że gwarantują idealne podparcie punktowe ciała oraz pracują wraz z materacem. Możesz wybierać spośród stelaży typu flex lub zdecydować się na nowoczesny stelaż talerzowy, które zapewnia jeszcze bardziej precyzyjne podparcie poszczególnych stref ciała (w niektórych modelach można regulować twardość na poszczególnych talerzach). Stelaże 80×200 znajdują zastosowanie w łóżkach pojedynczych 80×200 lub łóżkach podwójnych 160×200.

Wyświetlanie 1–12 z 19 wynikówStelaż do łóżka 80×200

Stelaże do łóżek 80×200 zostały zaprojektowane z myślą o jednoosobowych łóżkach o podobnym wymiarze. Takie łóżka często wybierane są do niewielkich sypialni, w których każdy centymetr przestrzeni jest cenny. Łóżko 80×200 może stać się dobrym wyposażeniem kawalerek (gdzie jeden pokój pełni funkcję sypialni i salonu) lub pokoju młodzieżowego.

Dwa stelaże 80×200 można zastosować w dwuosobowym łóżku 160×200. Takie rozwiązanie zapewni użytkownikom większą niezależność. Jedna z osób może np. sięgnąć po klasyczny stelaż bez regulacji, a druga stelaż regulowany. Warto także pamiętać, że 1 duży stelaż w łóżku dwuosobowym nie pozwala oddzielnie podnosić strefy głowy czy nóg. Gdy jeden z partnerów chce poczytać w łóżku, drugi musiałby wtedy przyjąć taką samą pozycję. Zakup dwóch oddzielnych stelaży 80×200 pozwoli rozwiązać ten problem.

Stelaż pod materac 80×200 – trwałe i praktyczne rozwiązanie

Stelaże do łóżek 80×200 nadal pozostają w Polsce nieco niedoceniane. Podczas gdy wielu użytkowników dobrze zdaje sobie sprawę z faktu, że nowoczesny i komfortowy materac jest bardzo ważny, aby zapewnić zdrowy sen, o stelażach często zapominamy. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepszy materac wymaga odpowiedniego podparcia. Powierzchnia, na której zostanie on ułożony, ma bardzo duży wpływ na jego pracę i trwałość. Elastyczny stelaż pracuje wraz z materacem. Przejmuje część nacisku ciała, dlatego materac wolniej się odkształca, a ciało użytkownika jest prawidłowo podparte. Odpowiednia pozycja snu jest bardzo ważna dla kręgosłupa i efektywnego wypoczynku.

W naszej ofercie znajdziesz trwałe stelaże typu flex, które zapewniają punktowe podparcie ciała. Stelaż wykonany z giętkich listewek bukowych lub odpowiednio dobranych surowców sztucznych wspiera cyrkulację powietrza. W ten sposób wilgoć jest szybko odprowadzana, a materac nie jest narażony na pleśnienie czy pojawienie się zarodników grzyba.

Regulacja stelaży

Wśród asortymentu posiadamy klasyczne stelaże bez regulacji oraz modele regulowane. Stelaż bez regulacji pasuje do materacy sprężynowych, kieszeniowych, bonelowych, typu MultiPocket oraz piankowych (lateksowych, wysokoelastycznych i termoelastycznych). Elastyczny stelaż tego typu stanowi dobre podparcie dla ciała, chroni przed bólami kręgosłupa czy napiętych mięśni. Nie pozwala jednak podnosić i opuszczać materaca na wysokości głowy lub nóg – gdy będziemy chcieli poczytać w łóżku, musimy podłożyć 2 poduszki pod głowę.

Stelaż z regulacją pozwala podnosić strefę głowy i nóg (najnowsze modele także inne strefy), dlatego zapewnia wyższy komfort. Tradycyjnym rozwiązaniem jest regulacja ręczna. Dla seniorów oraz osób, które cenią najwyższy komfort, zaprojektowano stelaże elektryczne (regulowane pilotem). Należy je łączyć z materacami piankowymi.